Horoskop

Co zwiastują sny o zębach? Sennik odpowiada, co oznacza ząb obecny w naszych snach

Mężczyzna z gadżetem do zdjęcia. Sztuczne usta.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Horoskop

Co zwiastują sny o zębach? Sennik odpowiada, co oznacza ząb obecny w naszych snach

Mężczyzna z gadżetem do zdjęcia. Sztuczne usta.

Fot. Tara Moore / Getty Images

Sen o wypadaniu zęba, złamany ząb, a może sen o białych zębach? Motywów sennych z udziałem zębów jest bardzo dużo, a każdy sen oznacza coś zupełnie innego. Sen o zębach od wieków wzbudzał lęk. A jak sennik opisuje ząb?

Niektóre sny mogą mieć wiele różnych interpretacji. Jednym z najszerzej opisywanych przez sennik motywów jest ząb. Okoliczności snu mogą być różne, a widziane w nim obrazy mogą nieść diametralnie odmienne przesłania. Ząb, jak podaje sennik, budzi niepokój i jest kojarzony z kondycją zdrowia. Ale jak powinniśmy rozumieć nasz sen?

Ogólna interpretacja snu o zębie

Już w starożytnych sennikach ząb był traktowany jako coś ważnego, choć niekoniecznie pozytywnego. Sen , w którym był ząb mógł być odbierany nawet jako znak śmierci. Pomimo upływu czasu, nadal wzbudza w nas niepokój i strach. Nie bez powodu. Czasem ten motyw pojawia się, jeśli mamy kłopoty z zębami i bardzo boimy się wizyty u dentysty. Lecz przyczyna może być dużo głębsza i poważniejsza. Sennik mówi, że ząb występuje w snach, kiedy czujemy się nieatrakcyjni i sfrustrowani, a sen ma być znakiem, że nasza samoocena powinna zostać wzmocniona. Zęby mogą się też pokazać jako odzwierciedlenie wewnętrznych lęków. To, jak należy interpretować sen jest związane z kontekstem. Sennik inaczej tłumaczy złamany ząb, inaczej ukruszony. Sen, w którym jest ruszający się ząb znaczy coś innego niż sen, w którym jest ząb wyrwany.

Sennik. Wypadający ząb

Jednym z najczęstszych snów z udziałem zębów jest wypadający ząb. Sennik podkreśla, że zepsute zęby świadczą o tym, że nie jesteśmy dojrzali, decyzje podejmujemy pod czyimś wpływem, a nasze życie nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Sennik mówi, że wypadający ząb może być interpretowany inaczej w zależności od tego, czy jest on zdrowy, czy chory. W pierwszym przypadku jest to przesłanie płynące z naszej podświadomości, która usiłuje przekazać nam, że powinniśmy bardziej zadbać o zdrowie. Wypadający chory ząb to w senniku zwiastun pozytywny, mówiący, że prawdopodobnie poradzimy sobie z długo dręczącym nas problemem. Jeśli ząb wypada bez krwawienia, będziemy mieli do czynienia ze stratą materialną lub emocjonalną. A w przypadku, kiedy leci krew, to znak, że nasze plany wkrótce zostaną spełnione.

Sen o złamanym lub ruszającym się zębie

Nawet, kiedy w naszym śnie zęby nie wypadają, mogą się ruszać, a to dla nas nie najlepsza wróżba. Ruszający się ząb , to jak czytamy w senniku najczęściej zwiastun większych wydatków, strat finansowych albo nieprzyjemnych informacji. Może to być również sygnał z podświadomości, że zaczynamy podupadać na zdrowiu. Równie negatywny jest sen o złamanym zębie . Sennik również traktuje go jak zły omen, tym razem dla naszego życia uczuciowego, bowiem ma zwiastować rozpad związku. Nadchodzące problemy albo zmiany, które będą dla nas trudne do zaakceptowania, zapowiada według sennika ząb ukruszony.

Na osobną interpretację zdaniem sennika zasługuje bolący ząb. Wydawałoby się, że skoro w rzeczywistości ból zęba jest bardzo dokuczliwy, sen o nim będzie równie negatywny. Tymczasem sen o tym motywie, może być dla nas pozytywny. Bolący ząb to, jak czytamy w senniku , zwiastun powodzenia. Jeżeli w naszym śnie mamy wizytę u dentysty i zabieg plombowania, jest to dla nas sygnał, że najwyższa pora, by rozwiązać swoje problemy.

Kolor zęba – sennik

Dla prawidłowej interpretacji snu o zębach przydatne będzie, gdy przypomnimy sobie, jaki kolor miały w naszym śnie. W senniku przeczytamy, że biały ząb symbolizuje dobre zdrowie. Mając sen z udziałem białych zębów, można zyskać pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża. Biały ząb według sennika może mieć jeszcze jedną interpretację. Stanowi on zwiastun zażegnania rodzinnych sporów, większy spokój i lepszy nastrój wśród najbliższych. Jeżeli przygotowujemy się do jakiegoś ważnego wydarzenia, sen o białych zębach daje nam znak, że wszystko zakończy się pomyślnie.

Niestety czarne zęby są przez sennik postrzegane negatywnie. Taki sen powinien być potraktowany jako ostrzeżenie przed nadchodzącą chorobą lub śmiercią w gronie najbliższych. Interpretując w zgodzie z sennikiem czarne zęby , trzeba wiedzieć, że zawsze są zapowiedzią nieszczęścia. Jednak można spojrzeć na nie jako na zęby nie czarne, a zepsute. To podejście zmienia tłumaczenie – zepsuty ząb w senniku oznacza, że coś się w naszym życiu zepsuje, ale będzie można to naprawić. Sennik mówi także o zębie złotym , który będzie wiązał się z wróżbą bogactwa, jakie nas wkrótce czeka. Jeśli są to inne sztuczne zęby, wtedy jest to przestroga, byśmy zmienili swoje dwustronne postępowanie, bo źle się to dla nas skończy. Kiedy widzimy brudne zęby , zdaniem sennika dostajemy znak, że za słabo dbamy o zdrowie i wygląd, ponadto mogą nas czekać kłopoty.


Zobacz film: Gwiazdy o wróżbach. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
85
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0