Zaskakujący wpływ Kwiatowej Pełni. "Rodzi się więcej dzieci, mamy większe ciśnienie krwi"

Co wydarzy się w trakcie Kwiatowej Pełni?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dziś kwiatowa pełnia księżyca - co przyniesie?
Dziś kwiatowa pełnia księżyca - co przyniesie?
O co pytali widzowie na czacie astrolog Merkurję?
O co pytali widzowie na czacie astrolog Merkurję?
Wielu z nas wierzy, iż to, co dzieje się na niebie, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. 23 maja doświadczymy pełni Księżyca w znaku Strzelca. Astrolożka Anna Grzywaczewska-Ciuciura, czyli Merkurja, opowiedziała o szczegółach zjawiska Kwiatowej pełni Księżyca. Co to wydarzenie zwiastuje i jak będziemy się czuć w najbliższym czasie? Na te i inne pytania naszych czytelników ekspertka odpowiedziała na czacie. Sprawdź horoskop.

Pełnia Księżyca - maj 2024 w znaku Strzelca

Jak co roku Kwiatowa Pełnia, zwana również Mlecznym lub Kukurydzianym Księżycem, wypada w najbardziej sprzyjającym uczuciom i zakochiwaniu się miesiącu, czyli w maju. To czas na zainwestowanie w nasze relacje i obdarzanie się namiętnością i dobrą energią. Działający z rozmachem znak Strzelca przepełni nas odwagą, werwą i wręcz ułańską fantazją.

- Pełnia przyniesie energię do działania. To jest szczególna pełnia. [...] Jeżeli chce przyciągnąć sobie to szczęście w miłości, koniunkcja Wenus i Jowisza bardzo temu sprzyja. [...] Dzisiaj bukiet dany ze szczerego serca naprawdę otworzy nam każde drzwi - tłumaczyła gościni programu.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Astrologia i ezoteryka

Horoskop na Chiński Nowy Rok. Co nas czeka w Roku Smoka?
Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

Kiedy obserwować Kwiatową Pełnię?

Możemy podziwiać wschodzący Księżyc zarówno dzień przed uściśleniem się pełni, czyli we wtorek 22.05, ale najpiękniej będzie wyglądał w środowy wieczór 23.05, a w czwartek 24.05 prawie równie spektakularnie. Jednak działanie pełni Księżyca w znaku Strzelca będzie się rozciągać, z pewnych względów, aż do końca maja.

Pełnia Księżyca w ognistym znaku Strzelca jest bardzo optymistyczna i żywiołowa. Pod wpływem Księżyca Kwiatów możemy chętnie wyrażać swoje uczucia za pomocą bukietów świeżo zerwanych jaśminów, bzów, piwonii czy też najbardziej charakterystycznych dla tego miesiąca konwalii.

W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się polepszenia nastroju i humoru, większej aktywności towarzyskiej i odczuwania radości z życia. Zapragniemy poczuć więcej przyjemności, a wiele znaków zodiaku może się spodziewać w najbliższych dniach dużej dozy szczęścia!

Pełnia w maju 2024. Wpływ na samopoczucie

Jak przekonuje Merkurja, pełnia Księżyca nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie, zwłaszcza kobiet. Ruchy na niebie mogą podwyższyć nasze libido, ale równocześnie - w naszym organizmie zatrzymuje się woda, a apetyt może rosnąć. Astrolożka podkreśliła równocześnie, że pełnia może wpływać na bezsenność i trudności z odpoczynkiem. Mogą się pojawiać intensywne sny, również te prorocze.

- Rodzi się więcej dzieci, mamy większe ciśnienie krwi. [...] Pełnia to nie tylko pozytywy, pełnia to również wybuchy agresji. To są również trudności z kontrolowaniem emocji - wymieniała Merkurja.

Pełnia Księżyca w znaku Strzelca w roku 2024 ma szczególną moc

W dniu Kwiatowej Pełni mamy koniunkcję pomiędzy Wenus a Jowiszem, co jest jednym z najlepszych astrologicznych aspektów. Trzeba grać o wszystko, grać va banque. Spróbować, czy czegoś nie załatwimy, nawet jeśli pozornie nie mamy szans. Warto startować z wysokich progów. Fortunę powinny wypróbować przede wszystkim Bliźnięta, Wagi i Strzelce. Dzisiaj szczęście sprzyja niemal wszystkim przedstawicielom zodiaku, zarówno w kwestach zawodowych, prywatnych jak również w grach liczbowych.

Koniunkcja Wenus i Jowisza zaklina szczęście w miłości

Kilka godzin przed pełnią Księżyca dojdzie do wyjątkowo dobroczynnej koniunkcji pomiędzy dwoma astrologicznymi benefikami, czyli Wenus i Jowiszem. Ten układ w dniu pełni Księżyca pomaga przyciągnąć szczęście w relacjach, odnaleźć prawdziwą miłość, nawet bardzo daleko od miejsca zamieszkania i utrzymać satysfakcjonującą relację.

Jak zapewnić sobie szczęście w miłości? Tym razem to wyjątkowo proste. Wystarczy w dniu pełni Kwiatowego Księżyca (23.05) ofiarować osobie, do której tęskni nasze serce, bukiet kwiatów. Najlepiej samodzielnie zebranych, ale te z kwiaciarni również spełnią swoją rolę. Najważniejsze jest to, aby dawać kwiaty ze szczerą intencją i życzyć sobie, aby zjednały nam przychylność upatrzonej osoby. Świetnie sprawdzą się bukiety koloru różowego i czerwonego – piwonie, konwalie oraz oczywiście róże.

Co przyniesie nam Kwiatowy Księżyc w ognistym znaku Strzelca?

Pozytywy:

 • przypływ poczucia humoru,
  • optymizm, chęć smakowania życia,
   • spontaniczne działanie, odważne kroki,
    • szczęście w grach liczbowych,
     • większa aktywność towarzyska,
      • nagłe spakowanie walizek i decyzja o dalekim wyjeździe,
       • poszukiwanie swojego miejsca za granicą,
        • odwaga w wejściu na nowe, życiowe tory,
         • fantazja i kreatywność,
          • ciekawość dalekiego świata.

           Trudności:

           • hurra optymizm,
            • brak wyczucia,
             • postawa "wszystko albo nic",
              • nadmierny idealizm,
               • powierzchowność,
                • życie iluzjami,
                 • złe oszacowanie ryzyka,
                  • skłonność do hazardu.

                   Pełnia Księżyca w maju. Które znaki zodiaku będą się czuć dobrze, a które muszą uważać na utrudnienia?

                   Znaki ogniste – Baran, Lew, Strzelec

                   Super bonusy od Kwiatowej pełni Księżyca - odwaga, kreatywność, szczęście do gier liczbowych, nowe perspektywy, nowe ścieżki, wsparcie od kosmosu, dobre fluidy.

                   Doskonale poczują się w trakcie tej pełni Księżyca znaki ogniste, czyli Barany, Lwy i rzecz jasna Strzelce. Przedstawiciele tych znaków otrzymają dodatkową energię do działania, zastrzyk pozytywnych wibracji, dobrych fluidów i wsparcia od kosmosu. Będą miały odwagę, energię i chęci do wskoczenia na nowe tory życiowe, do odważenia się, aby o coś powalczyć. Przed wami kilka, kilkanaście dni fantastycznych okazji i dobroczynnych zbiegów okoliczności. Wszystko będzie działać na waszą korzyść, zagra dla was również tak zwany "przypadek".

                   Znaki powietrzne – Bliźnięta, Waga, Wodnik

                   Kwiatowa Pełnia da szczęście w miłości - atrakcyjność fizyczna, spełnienie uczuciowe, dobre emocje, ciekawi ludzie, pozytywne znajomości, nowe propozycje zawodowe.

                   Prawie równie dobrze odbiorą tę pełnię Księżyca znaku powietrzne, czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki. Wam Kwiatowy Księżyc przyniesie nowe fascynacje uczuciowe i poczucie, że jesteście adorowani. Do znaku Bliźniąt w dniu Pełni wkracza Wenus, bogini miłości, która swoim blaskiem opromieni przedstawicieli powietrznego żywiołu. Będziecie mieli teraz szczęście i w sprawach partnerskich i w finansach. Jeśli jesteście singlami, to zapewne ostatnie dni samotności, jest szansa na poznanie odpowiedniego kandydata/kandydatki do związku.

                   Znaki wodne - Raki, Skopiony, Ryby

                   Pełnia Kwiatowego Księżyca nie będzie łaskawa – szykuje się irytacja i zbyt dużo bodźców, lawinowe zmiany, kolejne wyzwania, utrudnienia w komunikacji z innymi, brak poczucia akceptacji i zrozumienia.

                   Znaki wodne, czyli Raki, Skorpiony i Ryby, będą najbliższą pełnię Księżyca w znaku Strzelca przechodzić z lekką irytacją, ponieważ ilość zmian w ich otoczeniu będzie naprawdę duża, ale jednak staną na wysokości zadania i poradzą sobie z wyzwaniami. Najtrudniejsze do zniesienia będzie to, że ich bliscy przestaną się nimi interesować, a w zamian za to zajmą się rozrywką i swoimi potrzebami.

                   Znaki ziemskie - Byki, Panny i Koziorożce

                   Pełnia Księżyca w znaku Strzelca przyniesie trudności adaptacyjne, poczucie samotności, trochę smutku, więcej mozołu, brak taryfy ulgowej, zwiększone wymagania w miejscu pracy.

                   Największe trudności czekają znaki ziemskie, czyli Byki, Panny i Koziorożce. Przedstawiciele tych znaków zodiaku mogą się czuć odrobinę pozostawieni sami sobie, opuszczeni, smutni bez powodu. Z trygonu ziemi wycofują się Słońce (20.05), Wenus (23.05) i Jowisz (26.05), więc teraz przyjdzie czas na radzenie sobie z codziennością w trochę bardziej mozolny sposób, bez taryfy ulgowej. Skończył się czas patrzenia przez palce na wasze niedociągnięcia, teraz trzeba się bardziej wysilić, aby uzyskać te same efekty. W związkach będzie mniej żarliwości, mniej zaangażowania.

                   Dokładny horoskop dzienny na dzień Pełni Księżyca w znaku Strzelca przeczytasz tutaj.

                   Czym jest Wężownik?

                   Poza wyjaśnieniem działania Pełni Kwiatowej na życie człowieka Merkurja wyjaśniła, czym jest "Wężownik", który przez wielu uznawany jest za dodatkowy, trzynasty znak zodiaku. Jak sprostowała astrolożka - nie jest to prawda. Tak naprawdę chodzi o Gwiazdozbiór Wężownika, nawiązujący do mitu Asklepiosa.

                   - Znaki zodiaku to nie są gwiazdozbiory. [...] To są punkty na ekliptyce. Tego nie zmienimy [...] Nie ma trzynastego znaku - tłumaczyła Merkurja.

                   Kwiatowa Pełnia Księżyca - maj 2024. Czat z astrolog Merkurją

                   Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

                   Skocz do sklepu TVN!
                   Skocz do sklepu TVN!

                   Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

                   Zobacz także:

                   Autor: Astrolog Merkurja, Zofia Wierzcholska

                   Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

                   podziel się:

                   Pozostałe wiadomości

                   Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
                   Materiał promocyjny

                   Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?