Jaki jest kolor twojej aury? Jak wpływa na życie? Czat z astrolog Merkurją

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co mówi o Tobie kolor twojej aury?
Co mówi o Tobie kolor twojej aury?
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Czy kolory mogą determinować nasze życie? Jaka jest barwa twojej aury? Zapraszamy na czat z astrolog Merkurją, która chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące tych tajemniczych kwestii.

Co to jest aura? Czy ona naprawdę istnieje?

Według nauk ezoterycznych każdy człowiek, a nawet każda żyjąca istota posiada swoją aurę, którą można dostrzec, badać, a nawet diagnozować.

Zazwyczaj dzieci mają w sobie naturalną zdolność do postrzegania energii otaczającej inne osoby i opisują ją za pomocą kolorów. Z czasem ta umiejętność zanika. Niektóre osoby zachowują te uzdolnienia i widzą aurę w swoim dorosłym życiu. Inni, wiedzeni ciekawością lub chęcią samorozwoju, starają się takie zdolności w sobie wykształcić i są świadectwa, że im się to udaje.

Aura pozostaje nadal pewną tajemnicą. Jej istnienie jest oczywistością dla osób obeznanych ze światem duchowym, a przedmiotem kpin dla sceptyków. Jednak nawet sceptycy nie mogą zaprzeczyć, że ludzki organizm emituje różnorakie, niewidoczne dla oka rodzaje fal, energii czy napięcia elektrycznego. Promieniowanie podczerwone, odbieranie i emitowanie fal radiowych, energia cieplna również dotyczą obszarów, które generowane są w organizmie, wybiegają poza ciało człowieka, wzrok ich nie rejestruje, ale nikt o podstawowej wiedzy z zakresu fizyki nie neguje występowania tych zjawisk.

Aura - jak ją opisać?

Aura to nic innego jak swoiste, niewidoczne pole energetyczne, otaczające ciało fizyczne i wychodzące daleko poza nie same. Niesie za sobą wiele informacji i przekazów dotyczących przeszłych doświadczeń, traum, chwilowego nastroju, a nawet udaje się w niej znaleźć zalążki przyszłych wydarzeń.

Można powiedzieć, że jest to biopole, które otacza ciało każdej żyjącej istoty. Aby sprawnie opisać jej kształt, aurę można porównać do wielkiego, kolorowego jaja. Im większa, jaśniejsza, bardziej promieniująca aura, tym noszący ją człowiek jest bardziej uduchowiony i samoświadomy. Każde biopole ma charakterystyczne, przynależne sobie kolory i indywidualne cechy, dzięki którym różni się od aury innych osób

Czy aura się nie zmienia?

Niewidzialne pole energetyczne zmienia się wraz z właścicielem. Aura dzieci różni się od aury osób dorosłych. Można powiedzieć, że ewoluuje i dojrzewa tak jak podmiot, który jest jej, jakkolwiek to brzmi – nosicielem. Jednak możemy rozróżnić dwa typy aury – aura stała, która jest bardziej stabilna, zmienia się bardzo wolno, tak jak rysy twarzy czy sylwetka. Podstawowe kolory występujące w aurze stałej, odpowiadające za główne cechy osobowości, nie zmieniają się lub modyfikują w wyjątkowo powolnym tempie. Jest również aura zmienna, która ma kształt narzuconych na główną aurę lekkich woali, świateł odpowiadających za chwilowe doznania i nastroje czy też dyspozycję dnia.

Aura stała - charakterystyka

Aura stała nosi w sobie indywidualne, niepowtarzalne cechy. Jej unikatowość można porównać do wielkości i koloru oczu, linii papilarnych czy kształtu sylwetki. Osoby widzące aurę mogą dzięki temu rozpoznawać bliskie osoby z daleka. Ma zazwyczaj jeden lub dwa główne kolory bazowe. Zmienia się wolno, podąża za rozwojem swojego właściciela. Ewoluuje wraz z rozwojem podmiotu.

Aura zmienna - charakterystyka

Aura zmienna jest niestabilna, szybko się modyfikuje, zależy od wielu czynników i wygląda jak kolorowe farby wylane do naczynia z wodą. Zależy od kondycji i zdrowia w danym czasie, od chwilowych nastrojów czy od dyspozycji dnia. Potrafi zmieniać się radykalnie pod wpływem chwilowych przeżyć takich jak radość, szczęście, przestrach, podniecenie czy znudzenie. Zależy głównie od bodźców zewnętrznych i od interakcji z innymi osobami.

Aura czerwona - stała i zmienna

Aurę czerwoną stałą nosi człowiek o mocnej osobowości, ktoś bezpardonowy, egocentryczny. Taką osobę charakteryzuje potężna wola, wręcz despotyczność, można również mówić o sile fizycznej, pasji. Niekiedy o zbyt brutalnych metodach działania.

Kolor czerwony, który występuje w aurze chwilowo, świadczy o silnych emocjach, których doświadcza osoba diagnozowana. Prawdopodobny jest gniew, złość, gotowość do samoobrony. Bardzo prawdopodobne są również erotyczne myśli, mocne uczucia z podnieceniem w tle.

Aura zielona - stała i zmienna

Aura zielona stała charakteryzuje osoby nieco spolegliwe. Jako dominujący, kolor zielony mają ludzie o łagodnym charakterze, mediatorzy, osoby starające się zadowolić innych. Często występuje zbyt duża ufność do świata i ludzi. U osoby ,,zielonej’’ mamy do czynienia z większą ilością naiwności niż zazwyczaj.

Chwilowe, zielone refleksy w aurze mówią o tym, że potrzebujemy wyciszenia. Zauważymy, że ktoś udaje się na relaks, rozpoczynają się procesy uzdrawiania ciała i duszy, odbywa się właśnie głęboka regeneracja.

Aura niebieska - stała i zmienna

Aurą niebieską stałą zazwyczaj mogą się pochwalić artyści, wszelkiej maści twórcy, ludzie kochający wolność, wyznawcy idei równości i swobody. Jako bazowy kolor niebieski prezentują również reformatorzy, częściowo politycy, kreatorzy mody i stylu. Niebieska aura lubi wolne zawody, w tym dziennikarstwo i pisarstwo.

Niebieski, który występuje w aurze chwilowo, świadczy o tym, że ktoś intensywnie pracuje mentalnie, tworzy projekty, duże dzieła. Możemy się domyślać, że taka osoba kreuje coś wielkiego, ale również cieszy się właśnie wolnością i swobodą. Człowiek o niebieskich refleksach w aurze czuje się spełniony artystycznie, ma doskonałe wizje, pomysły.

Aura fioletowa - stała i zmienna

Fioletem jako głównym kolorem aury stałej, charakteryzują się osoby o głębokiej empatii i świadomości. To zazwyczaj uduchowieni nauczyciele, osoby zawodowo zajmujące się rozwojem osobistym. Często są to również ezoterycy, jasnowidze, jogini oraz mistycy. Ten kolor jest kolorem, który jest widoczny jako najwyższy w palecie barw światła odnotowanej przez ludzkie oko, dlatego jest związany z wyższymi wibracjami duchowymi.

Jeśli fiolet jest kolorem incydentalnym w czyjejś aurze, możemy przypuszczać, że ktoś właśnie medytuje. To barwa modlitwy, postu i wewnętrznego oczyszczania się na poziomie duchowym. Osoba, która przejawia fioletowe refleksy, ma głębokie przemyślenia i poszerza swoje horyzonty lub świadomość. W filetowej aurze rozważamy nad sensem istnienia i potrzebujemy rozmowy na duchowe tematy.

Aura różowa - stała i zmienna

Kolor różowy na stałe obecny w aurze charakteryzuje osoby kochające cały świat. Spotkamy go u marzycieli, ideowców. Często będą to wolontariusze, osoby pracujące z potrzeby serca na rzecz zwierząt, dobra planety, ale niechętnie się tym chwalące. Róż pojawia się również u misjonarzy i osób o otwartym, współczującym , empatycznym sercu.

Chwilowe różowe elementy w aurze, świadczą o świeżym zakochaniu się. Opisują również ciepłe, matczyne bądź ojcowskie uczucia, wyrażają chęć zaopiekowania się kimś. Pojawia się całkowita bezinteresowność. Czasami róż w aurze to także wiadomość o nadchodzącej ciąży.

Aura wampiryczna - co to jest?

Aura wampiryczna charakteryzuje osoby toksyczne, świadomie bądź nieświadomie wykorzystujące i podkradające energię innych ludzi. Ma wiele zaciemnień, matowych punktów, przybrudzeń. Występują w niej nieregularne kształty, mętne pola i czarne elementy. Możemy czuć, że od tych ludzi coś nas odpycha. Niemal natychmiastowo w towarzystwie takich osób nastrój się obniża:

 • czujemy się gorsi,
  • wzrasta niepewność siebie,
   • pojawia się niepokój wewnętrzny,
    • narasta rozdrażnienie bądź agresja,
     • nasza witalność spada,
      • odczuwamy lęk,
       • robi się nam zimno,
        • pojawia się drętwienie, mrowienie kończyn,
         • rezygnujemy ze swoich planów i zamysłów,
          • czujemy, że jesteśmy niepełni, czegoś nam brak,
           • pojawia się poczucie winy.

            Jeśli zaobserwujemy u siebie kilka takich objawów, najprawdopodobniej mamy do czynienia z kimś o wampirycznej aurze. Lepiej się wycofać, rezygnować z kontaktu, znaleźć się w miejscu, w którym poczujemy się bezpiecznie.

            Aura święta/mistrzowska - charakterystyka

            Taką aurę posiadają osoby o ogromnej świadomości duchowej. Ich aura jest znacznie większa niż statystycznego człowieka, a dodatkowo jest świetlista, biała, srebrna. Świecący się, złoty kolor aury świadczy o osiągniętym wielkim mistrzostwie na poziomie duchowego samorozwoju. Ludzie o takiej aurze pomagają innym, często stają się naturalnymi autorytetami. W swoim życiu zajmują się uzdrawianiem, nauczaniem duchowym.

            W towarzystwie tych osób energia się podnosi, czujemy się lepsi:

            • mamy poczucie samoakceptacji,
             • wiemy, czego tak naprawdę chcemy,
              • doznajemy wsparcia i zrozumienia,
               • czujemy się lepszą wersją siebie,
                • wzrasta nasza świadomość duchowa,
                 • pojawia się wewnętrzny spokój,
                  • czujemy się pewnie i bezpiecznie,
                   • mamy poczucie, że jesteśmy wewnętrznie dobrzy,
                    • wpadamy na genialne rozwiązania,
                     • mamy przeświadczenie, że życie jest piękne,
                      • inspirujemy się do nowych dokonań.

                       Kiedy znajdziemy mistrza duchowego o rzeczywiście złotej aurze, pragniemy spotykać się z nim, słuchać go i korzystać z jego/jej rad jak najczęściej.

                       Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

                       Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

                       Zobacz także:

                       Autor: Astrolog Merkurja

                       Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

                       podziel się:

                       Pozostałe wiadomości