Horoskop tygodniowy na 26 grudnia - 1 stycznia. Nowy Rok powitamy zakochani na zabój?

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja

Sprawdź horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 26 grudnia 2022- 1 stycznia 2023, który przygotowała astrolog Merkurja. Przed nami tydzień, który jednocześnie podsumowuje dokonania starego, 2022 roku i otwiera nas na nowe i świeże doznania, które zafunduje nam 2023. Jak przystało na bożonarodzeniowy i jednocześnie noworoczny czas, emocji nie braknie.

Księżyc na nocnym niebie odradza się i zaczyna być coraz wyraźniej widoczny. Tuż przed Sylwestrem, w piątek (30.12) Srebrny Glob znajdzie się w fazie Pierwszej Kwadry, która wypadnie w znaku Barana, co z pewnością zaostrzy dyskusje i spory. Rok będziemy żegnać w dość nerwowej aurze. Na ten wpływ nakłada się ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego, tym razem w znaku Koziorożca, która rozpocznie się w czwartek (29.12) i zakończy dopiero w Nowym Roku (18.01). Cofanie się Merkurego zaskoczy nas różnymi niedogodnościami urzędowymi i koniecznością korekty dokumentów. Do przyjemnych wpływów należeć będzie koniunkcja Wenus i Merkurego (29.12), która zadba o wygląd wszystkich, ale w szczególności znaków takich jak Byki, Bliźnięta, Panny i Koziorożce, które na sylwestrowych i noworocznych balach będą wyglądać wprost oszałamiająco. Nowy Rok powitamy wraz koniunkcją planety miłości i Plutona, co świadczy o tym, że wielu osobom wpadną w oko świeżo poznani imprezowicze, a kilku przedstawicieli zodiaku wręcz zakocha się na zabój. To będzie wystrzałowe pożegnanie starych układów, za którymi nikt nie będzie tęsknił.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy na 26 grudnia - 1 stycznia dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Chociaż niby nie masz na co narzekać, ale czujesz w kościach, że coś nie gra na 100%. Nie do końca jesteś w formie. Trzeba pamiętać o tym, że twój patron, czyli Mars nadal się cofa w znaku Bliźniąt. Ta retrogradacja nie ustąpi przed 12.01, więc nie nadwyrężaj się aż tak. Oszczędzaj siły i nie szarp się z czymś, czego i tak nie będziesz w stanie zmienić. W sprawach sylwestrowych pojawi się spore zamieszania, które wyklaruje się dopiero w czwartek (29.12). Prawdopodobnie nie będziesz wiedział czy idziesz, dokąd idziesz i z kim. Pierwsza Kwadra Księżyca w twoim własnym znaku wyjaśni wszystkie wątpliwości (30.12). Rzecz jasna na twoją korzyść. Nowy Rok będzie dość nerwowy z powodu czyjejś zazdrości i jakiegoś emocjonalnego szantażu. Nie przejmuj się, tylko się baw.

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Ostatnie zakupy, polowanie na wyprzedaże oraz porządki w papierach. Ostatnie dni starego roku będą upływać w rytm sporej aktywności patronującej ci Wenus, więc spodziewaj się jakiegoś wyśmienitego zakupu dotyczącego garderoby. Szykują się również wizyty u kosmetyczki, fryzjera oraz okazja do szalonego zadbania o wizerunek i urodę. Będzie warto, ponieważ tuż przed sylwestrowym balem będziesz wyglądać po prostu bosko. Koniunkcja Wenus i Merkurego (29.12) przyniesie ci niesamowite wieści i sensacyjny wręcz obrót spraw. Ktoś na ostatnią chwilę złoży ci bardzo atrakcyjną propozycję, która może wprowadzić jakieś zamieszanie w twoje plany. Koniunkcja Wenus i Plutona w Nowy Rok (1.01) niewątpliwie zrewiduje kilka twoich relacji partnerskich i towarzyskich.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

W tym tygodniu dominującą rolę na niebie przejmuje Merkury, który będzie dyktował większości znakom trudne warunki do towarzyskiej gry. Już we wtorek (27.12) twój patron ustawi się w kwadraturze z planetoidą niezgody czyli Eris. Spory, niedomówienia, kłótnie mogą wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Na chwilę uda się to załagodzić, ponieważ koniunkcja Merkurego i Wenus (29.12) przysporzy ci miłych chwil, a nawet da ci szansę na zabłyśnięcie urodą i intelektem w nowym otoczeniu. Szykuje się jakaś mała podróż. Być może zostaniesz zaproszony na zabawę sylwestrową, której nie brałeś pod uwagę. Niestety twój opiekun rusza w ostatnią retrogradację w tym roku, a potrwa ona aż do 18.01. Musisz być przygotowany na formalne i urzędowe wyzwania. Czas przejrzeć papiery.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Przed tobą pełne rozdrażnienia, a wręcz niechęci pożegnanie się ze Starym Rokiem. Nic cię tak naprawdę nie cieszy i twoja ponura mina może dokumentnie psuć nastrój wszystkim osobom wokół. Daj trochę luzu, daj trochę oddechu zarówno sobie, jak i twoim bliskim. Jasne, że jesteś zmęczony Świętami, przygotowaniami, stresem związanym z wyjazdami i przyjazdami, ale już czas wziąć się garść. Trudnym pod względem fizycznym dniem będzie dla ciebie piątek (30.12). Pierwsza Kwadra Księżyca odbędzie się w znaku Barana, co może cię wyprowadzić z równowagi, z powodu zachowania jakiejś osoby z którą współpracujesz, ale również w wyniku bólów głowy, zatok lub zębów. W pewien sposób sobie to wszystko wytłumaczysz, jakoś się przez to przedrzesz. Nowy Rok będziesz witać już w zupełnie innym, doskonałym nastroju, a twoje poglądy na przyszłość i przeczucia co do twoich relacji staną się jasne i przyjemne.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Cały nieboskłon skłania się w tej chwili w kierunku ziemskiego znaku Koziorożca, co nie jest zgodne z twoimi pragnieniami i ambicjami. Po prostu tydzień będzie szedł po grudzie, a przygotowania do pożegnania się ze Starym Rokiem, mogą w twoim odczuciu być dokładnie takie same jak cały rok, czyli trudne, nużące i niezbyt sympatyczne. Dobrze przysłuż ci się natomiast Pierwsza Kwadra Księżyca w pokrewnym znaku Barana (30.12), która naładuje cię pozytywną energią i umożliwi rozprawienie się z chwilowymi kłopotami papierowymi. W połowie tygodnia twoje czynności nabiorą tempa. Sylwester i Nowy Rok będzie pewną formą kompromisu. Wolałbyś gdzieś indziej i w innym towarzystwie, ale ponieważ komuś bardzo zależy ustąpisz, dla tak zwanego świętego spokoju… Czy on później nastąpi?

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Twoja kariera zawodowa, ale również ta towarzyska będzie szła jak burza. Patronujący ci Merkury w ostatnich dniach Starego Roku będzie zadziwiał swoją aktywnością, a ty razem z nim. Uznasz że wystarczy już zamartwiania się i ciułania do skarpety, w związku z tym postanowisz wydać więcej monet. Tak ty! Ja też nie mogę w to uwierzyć, ale pod wpływem koniunkcji szczodrej Wenus z twoim opiekunem (29.12) zapragniesz się dopieścić i kupić sobie coś luksusowego, zafundować jakąś prawdziwą, ekskluzywną zabawę, skusić się na wyjątkowy zabieg pielęgnacyjny. Masz rację, nie ma co z tym czekać. Skoncentrujesz się na tym, co jeszcze możesz wyciągnąć z życia i będziesz się świetnie bawić. Brawo! Uważaj jedynie w dniu rozpoczęcia się retrogradacji Merkurego (29.12), jakaś niemiła sprawa z przeszłości będzie o sobie przypominać.

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Top nie będzie spokojne pożegnanie się ze Starym Rokiem. Przed tobą burzliwe pod względem partnerstwa i kwestii sercowych dni. Musisz zwrócić uwagę na to, co planuje w tych dniach twoja patronka czyli Wenus, a nie zamierza ona udać się na sielski wypoczynek. Jeśli planujesz jakieś zabiegi pielęgnacyjne lub takie, które mają za zadanie poprawić ci urodę czy prezencję, wybierz w tym celu środę (28.12). Pozytywny sekstyl pomiędzy Wenus a Neptunem sprawi, że będziesz zadowolona z efektu. W dniu koniunkcji Wenus i Merkurego (29.12) przyjdą jakieś niespodziewane wieści, które zmienią nieco twoją konstrukcję ostatnich dni tygodnia. W piątek (30.12) Pierwsza Kwadra Księżyca w znaku Barana przyniesie ważne rozstrzygnięcie partnerskie. W Nowy Rok koniunkcja twojej patronki i Plutona to świeża karta w ważnych dla ciebie relacjach.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Ostatnie dni Starego Roku będą upływały ci w atmosferze skupienia, wysiłku i skrupulatnej pracy. Poświęcisz się obowiązkom, aby na weekend mieć czystą, świeżą głowę, bez zamartwiania się o to, co jeszcze jest do wykonania. Uważaj na głowę w dniu Pierwszej Kwadry w znaku Barana (30.12). Ciepła czapka jest bezwzględnie konieczna. Nowy Rok będzie okraszony spotkaniem Wenus z patronującym ci Plutonem. Przeżycia, które będą ci towarzyszyć w trakcie sylwestrowego balu przeniosą się na niedzielny poranek i z pewnością zelektryzują twoje serce. Możesz spodziewać się mocnej, inicjującej nowy porządek sercowy energii. Okaże się, że nie jesteś komuś obojętny, wręcz przeciwnie. Nowy Rok będzie sygnałem, że twoje dotychczasowe partnerstwo szykuje się na potężną transformację. Czas na zaręczyny, wspólne zamieszkanie, termin ślubu lub… nową drogę z kimś innym.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Tydzień, który rozpocznie się po Bożym Narodzeniu zastanie cię z głową w papierach. Biedzisz się nad czymś i szukasz idealnego rozwiązania, ale ono aż do piątku nie będzie chciało nadejść. Jeszcze w tym roku popracujesz z dużym zaangażowaniem i wysiłkiem. Na poluzowanie narzuconych ci restrykcji możesz liczyć w dniu Pierwszej Kwadry Księżyca (30.12) w sprzyjającym ci znaku Barana. Coś spontanicznego i nieplanowanego wcześniej rozświetli ci umysł. Niezawodni jak zwykle okażą się przyjaciele i ich szalone pomysły, którym rzecz jasna przyklaśniesz. Samo pożegnanie Starego Roku będzie wyglądać jak na ciebie dość sztywno. Być może trzeba będzie iść na jakąś dużą galę, gdzie nie ma miejsca na dowolność.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Kotłuje się w energiach, jak to przy końcu cyklu, a ponieważ Słońce, Wenus, Merkury i Pluton znajdują się w twoim znaku zodiaku, ty będziesz odczuwał to najmocniej. Wiele spraw będzie ulegało wypalaniu, wygaszaniu i domykaniu. W to miejsce błyskawicznie pojawią się nowe tematy, sytuacje i znajomości. Mało sympatycznie obejdzie się z tobą Pierwsza Kwadra Księżyca w znaku Barana (30.12), ponieważ napięcie, które się wytworzy pomiędzy tobą a jakąś młodą, niezbyt dyplomatyczną osobą, znajdzie ujście w postaci głośnej wymiany poglądów. W tym dniu będziesz w bojowym nastroju. Dobrze podziała na ciebie koniunkcja Wenus, Merkurego i Plutona, której wpływ odczujesz 29.12 oraz 1.01. Upiększysz się i zaprezentujesz światu w idealnym wydaniu. Na bawiących się z tobą osobach zrobisz gigantyczne wrażenie. Na konto w ostatnim tygodniu roku wpłynie jakaś znacząca kwota.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Koniec roku układa się trochę nie po twojej myśli. Pewne plany i marzenia trzeba będzie przesunąć, co najmniej o kilka tygodni do przodu. Pobyt większości planet w ciężkim i rygorystycznym znaku Koziorożca zaprzęgnie cię do wozu, po brzegi wyładowanego zawodowymi powinnościami, papierami i systemowymi rozwiązaniami. Niczego w świecie nie cierpisz tak bardzo jak schematów, doktryn i tego, że coś wypada zrobić. No nic z tym teraz nie zrobisz. Taki jest na niebie czas. Chwilową ulgę da Pierwsza Kwadra Księżyca w znaku Barana (30.12), która pomoże rozładować napięcie za pomocą fizycznej aktywności. Sylwestrowy bal w tym roku będzie taki, że nie wiesz jak do tego podejść. No trzeba się dostosować. Odbijesz sobie kiedy indziej. Słowo.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Co dziwne jeśli chodzi o siebie, ale odłożysz zbolałą minę na półkę i przestaniesz na kilka dni snuć czarne wizje. Poprawi ci się zdrowie fizyczne i kondycja psychiczna. Wszystko powinno łagodnie i spokojnie wskoczyć na swoje miejsce. W tym roku planety sprzyjają ci na koniec grudnia i możesz poczuć radosną i kreatywną atmosferę. Zadziałasz spontanicznie i nie będziesz się zastanawiać co ile kosztuje. Zapragniesz raz zabawić się tak, jakby nie było ograniczeń. Pójdziesz na żywioł. Oddasz się szaleństwu związanemu z obchodami przywitania Nowego Roku całkowicie. Dasz się porwać muzycznym rytmom, a nawet możesz się skusić na zorganizowanie Sylwestra u siebie. W pracy albo wolne, albo brak szczególnych powodów do niepokoju. Nic tylko żyć i cieszyć się światem!

Jak pracować z talią Tarota?

Przede wszystkim nie poddawaj się - trenuj i ćwicz, rozkładaj karty również dla siebie. Pamiętaj, że codzienna praca z kartami, a także wsłuchiwanie się we własną intuicję pomoże nauczyć się nie tylko rozkładać tarota, ale przede wszystkim rozumieć je. Tarociści zgodnie przyznają, że analizując dany rozkład trzeba zdać się na uczucia i emocje, jakie w danej chwili nam towarzyszą. To właśnie nietypowa forma komunikacji i rozumienia, którą wypracowuje się ze swoją talią.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/sarayut

Pozostałe wiadomości