Horoskop

Czym zajmuje się astrologia? "Najważniejsze jest to, aby służyła w konkretnych, życiowych sytuacjach"

Horoskop

Aktualizacja:

Większość z nas horoskopy i wszelkie wróżby traktuje z przymrużeniem oka. Jednak gdy w życiu zaczyna nam się nie układać lub pojawiają się trudności, to pomocy i odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, szukamy właśnie u wróżek czy tarocistek. Na czym właściwie polega ich praca? Czy naprawdę potrafią odkryć naszą przyszłość?

20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Astrologii. Z tej okazji odbywa się wiele zjazdów i wykładów w zakresie tej dziedziny, które organizowane są między innymi przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. Dzień ten obchodzony jest z okazji równonocy wiosennej, a zatem umownie obchodzi się go między 20 a 21 marca.

Dlaczego chodzimy do wróżek?

Maria "Moonster" Matuszewska jest psycholożką i astrolożką. Jej wpisy na Facebooku śledzi kilka tysięcy osób.

- W astrologii najważniejsze jest to, aby służyła ona w konkretnych życiowych sytuacjach, aby miała przełożenie na tu i teraz - podkreślała w rozmowie z naszą reporterką Maria "Moonster" Matuszewska. - Maria nie stawia horoskopów. Ona przygotowuje prognozę pogody, ale nie dla ciała, tylko dla duszy - mówiła Patrycja Okla, uczestniczka Medytacji Księżycowych, które organizuje Maria. Na czym one polegają? - Mam grupę na Facebooku. Tam zamieszczam intencję oraz godzinę, o której będziemy medytować. Najwspanialszym elementem medytacji jest to, że jest tam przestrzeń, aby dzielić się tym wszystkim czego doświadczamy - tłumaczyła pani Maria.

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Astrologią zajmuje się także Anna Rataj. - Na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia wykreślam kosmogram. Odczytuję z niego układ nieba w momencie urodzenia osoby, która zgłasza się na konsultacje - wyjaśniała Anna Rataj, astrolożka, terapeutka i blogerka. Mimo że osoby, które do niej przychodzą, mają bardzo różne problemy, to jest pewien zestaw pytań, który się powtarza.

- To pytania o zdrowie, relacje oraz kierunki rozwoju oraz karierę - wyliczała. Według niej, coraz bardziej interesuje nas astrologia. - Mamy coraz większą świadomość, że fazy księżyca mogą wpływać na nasze życie - dodała.

Tarot - co można wyczytać z kart?

Astrologa to nie tylko kosmogram czy horoskopy, ale także tarot. Jego stawianiem zajmuje się Sabina Przybylska, tarocistka i terapeutka. Czym tak naprawdę jest tarot?

- To mityczna opowieść o życiu człowieka. Zaczyna się od karty głupiec, czyli od punktu zero, aż do karty wszechświat - punktu, w którym cały świat stoi przede nami otworem - opowiadała w Dzień Dobry TVN Sabina Przybylska.

Mimo że karty tarota mają z góry przypisane znaczenie, to niezwykle ważne jest także to, kto je interpretuje. - Ta osoba powinna być zwierciadłem, dobrym przyjacielem, który nie będzie nam dawał rad i mówił, co mamy robić. Dlatego warto wybrać się do osoby poleconej, sprawdzonej - zaznaczyła.

Co można wyczytać z kart? Odpowiedzi na jakie pytania może dać tarot? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Studio-Annika/Getty Images

Pozostałe wiadomości