Horoskop

Pełnia Księżyca w Pannie. Jak wykonać rytuał oczyszczający?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja

Przed nami pełnia Księżyca w znaku Panny. Dojdzie do niej na niebie 18 marca. To szczególny czas, w którym żegnamy stary, zodiakalny rok i szykujemy się na przyjście wiosny. Pomoże nam w tym rytuał oczyszczenia. Na czym polega i jak go wykonać? Horoskop na pełnię Postnego Księżyca dla wszystkich znaków zodiaku przygotowała astrolog Merkurja.

Pełnia Księżyca w Pannie

Na niebie 18 marca nastąpi Pełnia Postnego Księżyca, czyli pełnia w znaku Panny. To szczególny czas, w którym żegnamy stary zodiakalny rok i szykujemy się na przyjście wiosny. W tym roku zagości ona już w niedzielę 20 marca. Ostatnie dni zimy to doskonały moment, aby pozbyć się brudów, lęków, złych emocji i oczywiście śmieci. Wybitnie pomoże w tym Czysty Księżyc, czyli pełnia, która wypada w fazie zodiakalnej Panny.

Astrologia i ezoteryka

Co przyniesie czerwiec? Horoskop
Co przyniesie czerwiec? Horoskop
wideo 2/13

Znak Panny w astrologii powiązany jest z takimi wartościami jaki higiena, dbałość o czystość duchową i fizyczną, oszczędzanie, porządkowanie, pedantyzm, robienie zapasów, racjonalność, logika, zdolność trzeźwego osądu sytuacji, chłodna kalkulacja i krytyczność wobec niesprawdzonych informacji. Ostatnie dni starego roku zodiakalnego (zaczyna się pierwszym dniem wiosny a kończy ostatnim dniem zimy), które upłyną w świetle pełni Czystego Księżyca, zachęcają nas do zrobienia remanentu i pozbycia się tego, co obciążające, smutne czy zbędne. Sprzyjać ku temu będą dni do równonocy włącznie, czyli do 20 marca, jednak najbardziej odpowiedni będzie sam dzień Postnego Księżyca, czyli 18 marca.

Co przyniesie pełnia Księżyca w Pannie?

Niestety Księżyc w Pannie ma też swoje złe strony. Można do nich zaliczyć tendencje do nadmiernego krytykowania siebie i innych, widzenie wszystkiego w czarnych barwach, myślenie tylko o negatywach oraz kłopoty z żołądkiem lub całym układem pokarmowym. Możemy odczuwać bóle w jamie brzusznej, głównie na tle nerwowym, być uszczypliwi i zbyt wymagający wobec swoich bliskich.

Z dobrych stron tego Księżyca możemy odczuć łatwość w stosowaniu diety. Detoks pójdzie szybko i skutecznie, zbędne kilogramy odpuszczą. Będziemy bardziej racjonalni i zaplanujemy swoje działanie z rozsądkiem. Spojrzymy krytycznym okiem na fałszywe wiadomości. To doskonały moment na zakupy ważnych mebli do domu – w szczególności tych do łazienki i kuchni oraz na uzupełnienie zapasów w lodówce czy spiżarni.

Szanse:

 • pokusimy się o rozsądek w różnych kwestiach,
 • porządki przyjdą z łatwością,
 • szybko uporamy się z zaległościami,
 • znajdziemy oszczędności tam, gdzie się nie spodziewamy,
 • łatwo zaplanujemy i wykonamy,
 • będziemy punktualni i rzetelni,
 • przemyślimy wszystko na chłodno,
 • zrobimy sobie plan wydatków,
 • postanowimy wyremontować kuchnię bądź łazienkę,
 • zaopatrzymy spiżarnię.

Trudności:

 • bóle brzucha,
 • różnego rodzaju kłopoty gastryczne,
 • stany lękowe o sprawy materialne,
 • zalęknienie o przyszłość finansów,
 • chęć oszczędzania za wszelką cenę,
 • nadmierny pesymizm,
 • odkładanie ,,na czarną godzinę,’’
 • niezadowolenie z siebie i innych,
 • stawianie sobie zbyt wysokich wymagań,
 • uszczypliwości wobec bliskich nam osób.

Znaki zodiaku a pełnia w Pannie

Czas ostatnich dni zodiakalnego roku to okres nielubiany przez większość zodiaku. Czyszczenie starych energii i dopalanie się tego, co musi odejść, nakłada się na zmęczenie, spowodowane nadchodzącym przesileniem i równonocą wiosenną. Prawie wszyscy przedstawiciele zodiakalnych faz będą kręcić nosem i zamartwiać się o przyszłość. Samopoczucie będzie niestety pod kreską.

Znaki powietrzne (Bliźnięta, Wagi Wodniki) mogą uskarżać się na bóle głowy i trudności ze snem oraz wszechogarniające zmęczenie.

Znaki ogniste (Barany, Lwy i Strzelce) będą przytłoczone nawałem obowiązków oraz zniechęcone tym, że nie wszystko wychodzi im tak, jak sobie założyły.

Znaku wodne (Rak, Skorpion i Ryby) nie będą aż tak narzekać, ponieważ dostaną jakąś szansę od Losu na korzystną zmianę w swoich sprawach partnerskich.

Najlepiej wykorzystają nadchodzącą pełnię Księżyca znaki ziemskie, które poprawią sobie sytuację w miejscu pracy, coś dodatkowo zarobią i otrzymają dowody uznania lub szacunku. Na te dobre wpływy mogą liczyć Byki, Koziorożce, a przede wszystkim rzecz jasna Panny.

Rytuał oczyszczający na pełnię Księżyca w Pannie

W porządkującą pełnię w Pannie można szybko wymieść i wyrzucić energetyczne i fizyczne brudy, które zebrały się w starym zodiakalnym roku, tak, aby przywitać wiosnę na świeżo i z nowym zapałem. Wszelkie negatywne myśli, destrukcyjne programy energetyczne, złorzeczenia, podłączenia możemy samodzielnie zlikwidować.

Wykonując sprzątanie energii starego zodiakalnego roku, warto pokusić się o dobowy post, w wybranej przez Nas intencji (poskutkuje szybko i mocno), który można rozpocząć w dniu dopełnienia się pełni, czyli od godziny 8.17 w piątek i kontynuować do następnego, sobotniego poranka (kto wytrzyma dłużej, oczywiście gratulacje).

Oczywiście nie trzeba być specjalistą z zakresu religioznawstwa i etnologii, aby wychwycić zbieżność okresu Wielkiego Postu i końca zodiakalnego roku. Chrześcijaństwo, które swe tradycje i symbole zaczerpnęło pełnymi garściami z pogańskich, greckich i rzymskich wierzeń, ustanowiło okres wielkiego oczyszczania właśnie na ostatni miesiąc zimy.

Moc oczyszczania - jak wykonać rytuał?

Mamy niezwykłą okazję, aby skorzystać z wyjątkowo silnej energii oczyszczenia przez post i solną kąpiel. Wszelkie negatywne myśli, destrukcyjne programy energetyczne, złorzeczenia, podłączenia możemy samodzielnie zlikwidować. Rytuał wykonany osobiście ma wyjątkową moc uzdrawiającą.

Co przygotować?

 • wiaderko z wodą 5 litrów,
 • czyste szmatki,
 • butelkę octu,
 • osiem łyżek soli białej drobnoziarnistej,
 • świeczkę białą, długą, stołową,
 • słoiczek wypełniony do połowy solą,
 • biały obrusik,
 • szpileczkę,
 • kilka kropli olejku najlepiej lawendowego lub geranium - jeśli ich nie ma, to zwykłą oliwę.

Na stoliku rozkładamy biały obrusik, kładziemy na nim słoiczek z solą, w rękę bierzemy białą świeczkę i na niej szpileczką piszemy swoje inicjały oraz adres miejsca, które sprzątamy (czyli adres domu lub punktu usługowego, w którym wykonujemy pracę, adres akademika, stancji). Następnie namaszczamy świeczkę od góry do dołu kilkoma kropelkami olejku, oliwy wyrażając jasno intencję: ,,Niechaj w tym miejscu zagości czystość, jasność i kryształowe wibracje, a wszystkie brudy i niskie energie niech pójdą precz za obręb tej posesji’’.

Wkładamy świeczkę do słoiczka z solą, tak aby się dobrze trzymała i zapalamy ją. Niech pali się do końca. Po wypaleniu resztki po świeczce i sól ze słoiczka zakopujemy poza posesją. Teraz przystępujemy do pracy. Do wiaderka z wodą wlewamy butelkę octu oraz wsypujemy osiem łyżeczek soli, wszystko mieszamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż się rozpuści.

Przed wykonaniem opisanego rytuału warto już wcześniej przetrzeć podłogi i umyć je detergentem, tak aby podany rytuał był tylko ostatnim szlifem sprzątania. Podaną miksturą przecieramy podłogę w kierunku od pomieszczeń najbardziej odległych od wejścia do drzwi wejściowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca najmocniej odpowiadające archetypowi Panny, czyli kuchnię i łazienkę.

Szmatką zmoczoną w jeszcze nieużywanej miksturze (należy ją zmoczyć i przygotować przy drzwiach wejściowych przed rozpoczęciem zmywania podłogi) na końcu przecieramy drzwi wejściowe i klamkę wewnętrzną osiem razy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, następnie zabieramy wiaderko z wodą używaną do zmywania podłogi, wychodzimy i przecieramy tą samą szmatką od zewnątrz drzwi wejściowe osiem razy analogicznie i klamkę.

Następnie wychodzimy poza obręb posesji, wylewamy brudy z poleceniem, aby wszystkie nieczystości, zarówno duchowe jak i fizyczne opuściły miejsce w którym mieszkamy. Pełnia Księżyca w znaku Panny wybitnie sprzyja uwalnianiu się od spraw niewygodnych, brudnych i męczących. Możemy również w dniach kończących rok zodiakalny przeprowadzać oczyszczenia duchowe i fizyczne oraz głodówki oczyszczające. Możemy zaczynać już teraz im szybciej tym lepiej.

Zabiegi oczyszczania i sprzątania oraz rytuały na pozbywanie się niewygodnych gości takich jak pasożyty (w tym również moli, rybików czy mrówek) najlepiej wykonać w piątek od rana do południa, kiedy Księżyc już będzie malał po pełni, ale jeszcze jest w znaku Panny.

Dla tych, którzy jeszcze nie przeczytali, a już się spóźnili: sprzątanie i oczyszczanie można robić zawsze. Z pewnością to nie zaszkodzi. W podanym przeze mnie terminie będzie po prostu szybsze i bardziej skuteczne. Rytuał na Pełnię Księżyca w znaku Panny pomaga nam w pozbyciu się starych spraw, usunięciu złogów, wyczyszczenia miejsca zamieszkania i pracy oraz uprzątnięciu swojej przestrzeni na nowe wibracje, które przyniesie wiosna.

Czas i miejsce wykonania rytuału oczyszczenia

Czas wykonania:

 • 17.03 - czwartek można wykonywać przez cały dzień
 • 18.03 - piątek, dzień pełni - najlepszy czas do wykonania
 • 19.03 – sobota, ostatni dzień roku zodiakalnego, również można sprzątać i wykonać podany rytuał.

Miejsce

Mieszkanie, dom, miejsce pracy, punkt usługowy, jeżeli mieszkacie na stancji lub w akademiku - pokój zamieszkania. Przed myciem podłogi w szklankę lub mały słoik wypełniony do połowy solą wkładamy białą świeczkę w intencji oczyszczenia, resztkę świeczki, łącznie z solą po spaleniu zakopujemy.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Peach Istock/Getty Images

Pozostałe wiadomości