Horoskop

Jaką wróżbą w senniku jest słońce?

Horoskop

Aktualizacja:
chuchart duangdaw/Getty Images

Pierwsze skojarzenia, jakie nasuwają się na myśl o haśle "słońce", to: lato, wakacje, piękna pogoda. Wszystkie z wymienionych powszechnie kojarzą się z przyjemnością. Być może dlatego w senniku słońce zazwyczaj zapowiada pozytywne wydarzenia i pomyślność, a także nadchodzące zmiany w życiu. Bywa jednak też tak, że ten piękny symbol jest złą wróżbą.

Zachód lub wschód słońca, jego zaćmienie czy też blask – każdy z tych snów niesie zupełnie inne przesłanie. Może odnosić się do spraw zawodowych, kontaktów międzyludzkich czy nawet dotyczyć relacji w związku. Warto więc głębiej zastanowić się nad znaczeniem takiej wizji, bo może ona być cenną wskazówką płynącą z podświadomości.

Symbolika słońca w senniku

W powszechnym wyobrażeniu słońce jest symbolem życia i źródłem energii. Przynosi radość i szczęście. W senniku słońce symbolizuje ludzką świadomość, mądrość i rozwój, które należy starać się rozwijać i kształtować. To obraz, który przynosi na myśl światło, ciepło, ale i nowy początek. Dlatego słońce w snach jest zwykle bardzo korzystnym omenem, a interpretacja takiego marzenia sennego jest bardzo bogata.

Pięknie świecące słońce we śnie odnosi się często do spraw zawodowych. Jest wróżbą pomyślności w interesach lub szybkiej kariery. Zamglone natomiast zapowiada fiasko w sprawach związanych z pracą. Upalne słońce we śnie z kolei może oznaczać mozolną drogę do osiągnięcia sukcesu. Jest to jednak zachęta, by małymi krokami zmierzać do realizacji własnych celów. Widzieć siebie w pełnym słońcu – może to wskazywać, że śniący cieszy się w swoim otoczeniu wysokim poważaniem, dla wielu osób jest autorytetem, a ludzie darzą go sporym szacunkiem. Promienie słońca w snach to z kolei przepowiednia świetlanej przyszłości. To także zapowiedź wygodnego życia w dostatku. Blask słoneczny natomiast wróży finansową hossę. Sen o pięknej złocistej poświacie sugeruje też, że w niedalekiej przyszłości śniący może dostąpić jakiegoś zaszczytu lub zostać wyróżnionym za jakieś zasługi.

Często bywa tak, że w marzeniu sennym słońce znika za chmurami. Jest to zwiastun kłopotów. Otuchy dodaje fakt, iż powinny mieć one charakter przejściowy, więc warto uzbroić się w cierpliwość i stawić im czoła. Jeśli z kolei chmury są gęste i ciemne, zapowiadające burzę, taki znak można odczytać jako zapowiedź poważniejszych problemów, które mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości i dotyczyć np. relacji rodzinnych.

Sennik: zachód słońca

W senniku zachód słońca może oznaczać nadchodzące zmiany, zamknięcie jakiegoś etapu w życiu. Nie należy się tego jednak bać, bo może przynieść mnóstwo możliwości w wielu dziedzinach życia. Jeśli śpiącego nurtuje kwestia, czy rozwiązanie jakiejś sprawy będzie pomyślne, odpowiedź na pewno da sennik. Zachodzące słońce często jest w nim interpretowane jako zwiastun powodzenia, więc prorokuje powody do radości. Co ciekawe, niektóre księgi snów podają, że taki znak może być także prognostykiem bardzo przyjemnego schyłku życia.

Należy pamiętać, że sen o zachodzie słońca miewa też negatywne znaczenie. Dzieje się tak, gdy kolor gwiazdy jest krwistoczerwony. Taka wizja zapowiada poważne problemy, choć sennik nie definiuje, jakich sfer konkretnie mogą one dotyczyć. Niektóre interpretacje podają jednak, że ciemne, groźne wyglądające słońce może oznaczać nadchodzące problemy ze zdrowiem. Jeszcze inne wyjaśnienia snów mówią, że to symbol walki zwieńczonej wygraną.

Co więcej, zachodzące słońce w senniku może być także oznaką zakończenia ważnego etapu w życiu lub jego naturalnego obumarcia. W znaczeniu negatywnym obraz taki może więc wskazywać na wypalenie się związku lub rychły kres kariery. W pozytywnym kontekście jednak taką wizję można odczytać jako koniec problemów, z którymi od dłuższego czasu zmaga się śpiący. Zachód słońca w senniku wskazuje także na tęsknotę za bliskością i czułością.

Sennik a wschód słońca i zaćmienie

W senniku wschód słońca oznacza nadejście dobrych nowin oraz nowych możliwości. To symboliczne wyjście z ciemności i zwiastun nowego początku, który może dotyczyć każdej ze sfer życia. Taki znak odczytuje się w sennikach również jako przepowiednię dobrobytu i zysków.

Wiele osób może zaskoczyć fakt, iż wschód słońca w senniku jest dobrą wróżbą dla panów. Oznacza bowiem nową jakość męskości. W marzeniach sennych kobiet natomiast symbolizuje gotowość do przyjęcia mężczyzn, otwarcia się na nowy związek.

Z kolei zaćmienie słońca w senniku interpretuje się jako jakieś ciekawe wydarzenie. Niektóre interpretacje podają także, że obraz może oznaczać przejściową słabość, zmartwienia czy chorobę. Taki sen może także odzwierciedlać obecne w codziennym życiu rozterki, obawy i wątpliwości. Bywa, że zaćmienie słońca w senniku interpretowane jest jako symbol dwulicowych ludzi, którzy okłamują śniącego lub nawet zamierzają go w jakiś sposób zdradzić.

Sennik. Czy sen o przeprowadzce zawsze zwiastuje zmiany?

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości