Horoskop tygodniowy na 17-23 października. Przed niektórymi czas trudnych kroków

Aktualizacja:
Horoskop - wszystkie znaki zodiaku.

Słońce przebywa w ostatnich stopniach znaku Wagi i w niedzielne południe (23.10) przesunie się do znaku Skorpiona. W tym tygodniu pożegnamy się z dyplomatyczną i delikatną energią fazy Wagi i przejdziemy pod ciężkie i transformujące działanie Plutona. Wpływy planetarne będą w ciągu najbliższych dni znacznie przyspieszać tempo wydarzeń. Jaki jest horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 17-23 października 2022 r.

Przed nami tydzień zwiastujący spore zmiany. Część z nich wydarzy się już w tym tygodniu, część przesunie się na następny. Wielu przedstawicieli zodiaku odczuje, że właśnie odrabia ciężkie, życiowe zadania. Już w poniedziałek Słońce utworzy opozycję z boginią niezgody Eris, więc możemy poczuć, że w powietrzu wisi eskalacja napięcia. W środę (19.10) i czwartek (20.10) dojdzie do kwadratur Wenus i Słońca z Plutonem, które z kolei będzie wymagać od nas zajęcia jasno określonego stanowiska w pewnych sprawach. Tydzień zwieńczy przejście Wenus do znaku Skorpiona (23.10) i zakończenie przez Saturna ruchu wstecznego (23.10). Z powodu otaczających ją pierścieni ta planeta naszego Układu Słonecznego jest najbardziej rozpoznawalna, ale będzie teraz w szybkim tempie rozliczać zodiak z podjętych wcześniej decyzji.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października 2022 roku

Ponieważ Saturn bywa nazywany władcą karmy, wiele osób poczuje, że właśnie wracają do nich nagrody lub rachunki za to, na co sobie przez ostatnie miesiące zapracowały i co sobie zamówiły. Przed nami czas trudnych, ale w dłuższej perspektywie koniecznych kroków.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop na trzeci tydzień października dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Wpływy planetarne będą dla ciebie łaskawe, ale musisz przeczekać poniedziałek. Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Raka (17.10) może cię zmęczyć i dasz się odwieść od jakiegoś rewelacyjnego pomysłu. Później twój poziom energii znacznie się podniesie. Trygon Słońca i Marsa (18.10) oraz trygon Wenus i Marsa (19.10) doda przyjemnego kolorytu twojemu życiu partnerskiemu. Możesz dać się ponieść pragnieniom i wysokiej temperaturze uczuć. W tym tygodniu będą tobą rządzić namiętności. W pracy również dojdzie do pozytywnego przełomu, a podjęte decyzje cię ucieszą. W weekend zmiana aury na pełną napięcia.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Ostatnio planety mocno cię przycisnęły i możesz już czuć się tym zmęczony. Pierwsze dni tygodnia będą jeszcze pogłębiać twoje poczucie bezsilności. Uważaj na to, aby nie drążyć tematu i nie pogłębiać napięcia pomiędzy tobą a kimś z kim jesteś w konflikcie. W szczególności opozycja Wenus i Eris (18.10) może potęgować wzajemne pretensje na tle materialnym. Kwadratura Wenus i Plutona (20.10) może uruchomić dużo żalu i ktoś będzie cię bombardować jakimiś bezpodstawnymi roszczeniami. Na szczęście przejście twojej opiekuńczej planety i Słońca do opozycyjnego znaku Skorpiona wiele zmieni na lepsze, ale na taką pozytywną atmosferę trzeba poczekać, aż do weekendu. Na razie zachowaj dystans do tego, co słyszysz. Już niebawem los nie poskąpi ci doskonałych perspektyw. Teraz szanuj swoje zdrowie i nie denerwuj się.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Spiesz się, aby zdążyć z pewnymi uzgodnieniami i negocjacjami do końca tygodnia.

W weekend mogą się pojawić pewne komplikacje, ponieważ ciężar wpływów planetarnych przenosi się ze sprzyjającego ci znaku Wagi do znaku Skorpiona. Coś się zmieni, coś się przestawi, dlatego możesz mieć wrażenie, że chodzisz zupełnie innymi drogami od głównych tendencji i wpływów. Nie zwlekaj z niczym. Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj. Trudnym dla ciebie dniem będzie sobota (22.10), kiedy kwinkunks Słońca i Urana wypunktuje jakąkolwiek niekompetencję lub niepunktualność. Dlatego staraj się zaskarbić sobie przychylność szefów już wcześniej. Natomiast wzbudzający pozytywne zainteresowanie sprawami damsko-męskimi trygon pomiędzy Wenus a Marsem, będzie się odbywał w doskonałej konfiguracji (19.10) i może ci przynieść całkiem nowych, atrakcyjnych adoratorów.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Tydzień zacznie się dla ciebie z przytupem, od Trzeciej Kwadry Księżyca w twoim znaku. To będzie oznaczać, że musisz dokonać ważnych wyborów i nie możesz mieć wszystkiego. Trzeba posegregować swoje czynności i uszeregować to, co jest najważniejsze, co mniej ważne, a co tak naprawdę nieistotne. Sam zobaczysz, co masz na samym szczycie swojej piramidy. Środek tygodnia przyniesie jakieś przepychanki słowne lub poprzez e-maile z kierownictwem. Dasz sobie radę, ale przyjemnie nie będzie. Mogą się uruchomić jakieś alergie wziewne bądź pokarmowe. Znaczącą ulgę poczujesz po przejściu Słońca i Wenus do wodnego trygonu, na nowo odkryjesz swoje zalety i atrakcyjność. Jednak na takie układy poczekasz do niedzieli.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Nie daj sobie dwa razy powtarzać, że jeśli ktoś ci coś daje, to trzeba brać. W tym tygodniu twoje szczęśliwe aspekty zamkną się do czwartku, dlatego nie wybrzydzaj, nie przebieraj, szybko dobijaj targu, bierz profity i zmykaj. Później będzie gorąco i nie chodzi tutaj bynajmniej o wybuchy namiętności. Kwadratura Słońca i Plutona (20.10) nie będzie dla ciebie łatwa i może wiele poprzestawiać. Reformy, na które nie do końca jesteś gotowy, biegną do ciebie szybkim krokiem. Wejście Saturna w ruch prosty (23.10) będzie miało dla osób urodzonych w znaku Lwa wymierne i dość uciążliwe skutki. Przyjdzie pora na kompromisy i wycofywanie się ze zbyt wygórowanych oczekiwań. Niestety spuścisz mocno z tonu, ponieważ będzie to konieczne.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

W tym tygodniu będziesz działać w atmosferze wykańczania jakiegoś projektu. Trzeba będzie coś domknąć, zdać i pozbyć się kłopotu. Niestety będziesz działać w sposób chaotyczny i szarpać się z niekompetencją otoczenia. Obawiasz się komuś zaufać i słusznie, ponieważ w połowie tygodnia wyjdą na jaw pewne niewygodne okoliczności, które wyjaśnią, że nie każdy z twoich współpracowników i przyjaciół ma honor. Po przejściu Słońca i Wenus do znaku Skorpiona (23.10) spojrzysz na swoje kłopoty z dystansu. Dzięki otrzymaniu pewnego zastrzyku finansowego i większej swobody działania staniesz z boku w stosunku do kłótni i sporów. Sama odpoczniesz, a przy okazji uspokoisz całą rodzinę.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Waga

Waga (23 września - 22 października)

To będzie mocny tydzień pod znakiem wyjątkowej aktywności patronującej ci Wenus! Na pierwszy plan wyjdą tańce, które będą udziałem bogini miłości, ale nie liczcie na łagodnego walczyka. Już we wtorek (18.10) Wenus utworzy opozycję z Eris, co zaogni twoje dotychczasowe konflikty. Następnie uda się załagodzić sytuację i zmienić tempo na bardziej zmysłowe, ponieważ twoja patronka wpada w objęcia Marsa (19.10), co znacznie uatrakcyjni twoje życie uczuciowe i zaoferuje ci ekscytującą randkę. W kolejny dzień Wenus stanie okoniem Plutonowi (20.10) i trzeba będzie wybierać między wykluczającymi się opcjami a z tym, jak zwykle, masz problemy. W weekend twoja opiekunka zmęczona tymi przygodami opuszcza twój znak i przechodzi do znaku Skorpiona (23.10), więc nie będziesz mogła się już migać i żarty ze statusu związku, w którym jesteś, się skończą, a zacznie się poważny ton rozmów.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Niewątpliwie nadchodzi twój czas. Staniesz się jeszcze silniejszy i bardziej pociągający niż zazwyczaj. Otrzymasz niebawem wyraźny sygnał od świata, że droga, którą wybrałeś, jest tą właściwą. Zarówno Słońce, jak i Wenus przechodzą do twojego znaku (23.10) więc partnerstwo kariera i finanse potoczą się w sposób, który sobie wymarzyłeś. Masz wielkie predyspozycje ku temu, aby realizować swój wielki sen o miłości. Uważaj jednak na zazdrosne osoby, które będą stawać na drodze twojemu szczęściu i satysfakcji. Wejdziesz w strefę konfliktu w środę (19.10), kiedy Słońce utworzy kwadraturę z Plutonem i ktoś sprzątnie ci coś sprzed nosa. W czwartek (20.10) kawdraturę z twoim patronem utworzy Wenus, więc weź pod uwagę, że plotki na temat twojej relacji rozsiewa ktoś, kto chciałby być na twoim miejscu.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Poniedziałek będzie dość trudny, ponieważ ktoś z rodziny będzie potrzebował twojego wsparcia. Następnie zaczną się przyjemniejsze dni tygodnia. Przeprowadzisz swoje zamierzenia bez zbędnej zwłoki, nic nie będzie cię w stanie rozproszyć, skupisz się na osiągnięciu swoich celów. Bardzo pozytywnie podziała na ciebie trygon pomiędzy Wenus a Marsem (19.10), dzięki któremu poczujesz bardzo wyraźne motyle w brzuchu. Ktoś wypełni cały twój czas, twoje myśli i serce. Emocje będą sięgać zenitu, na szczęście są one budujące, a nie destrukcyjne. Trudniejsze chwile pojawią się w weekend, ponieważ ktoś stwierdzi, że za dobrze ci się powodzi i zrobi wszystko, aby zburzyć twoje dobre samopoczucie swoimi kąśliwymi uwagami.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Lepiej w tym tygodniu dmuchać na zimne i zachować daleko posuniętą ostrożność. Twoja sytuacja nie będzie należała do zbyt komfortowych. Możesz czuć, że pracujesz na resztkach baterii, a tymczasem nie będzie ci dane dane zaznać ani spokoju, a o porządnym wyspaniu się możesz zapomnieć. Dzień w dzień może towarzyszyć ci napięcie i rozdrażnienie. Zdrowie na poziomie fizycznym również nie będzie rewelacyjne. Niestety te niezbyt sympatyczne objawy mogą zacząć ustępować dopiero pod koniec tygodnia. Twój patron, czyli Saturn rusza wreszcie do przodu. Blokady i większe bądź mniejsze hamulce trwały już od 4 czerwca, na szczęście widać już koniec tych nieprzyjemnych testów na twoją wytrzymałość i cierpliwość. Wytrzymaj jeszcze trochę.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Dni poprzedzające duże zmiany na niebie u ciebie przeradzają się w tendencje do autorefleksji i zadumy nad sensem życia. Słusznie odczuwasz pewną melancholię, ponieważ przeczuwasz, że właśnie kończy się pewien etap w twoim życiu i robi się miejsce na coś nowego. Przebywający od kilku lat w twoim znaku Saturn właśnie kończy retrogradację i w niedzielę rozpocznie bieg prosty. Kilka zagmatwanych sytuacji stanie się do bólu jasnych i czytelnych, szczególnie na płaszczyźnie twojego partnerstwa. Uważaj w dniu kwinkunksu pomiędzy Merkurym a Uranem (22.10), ponieważ będziesz musiał stawić komuś czoła i bronić swojej, niesłusznie skrytykowanej pracy. Chwilą na radość i głębszy oddech będzie środa (19.10), kiedy powietrzny trygon pomiędzy Wenus a Marsem zasili również Ciebie.

Horoskop tygodniowy na 17-23 października - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

W tym tygodniu możesz sobie na jakiejś zagmatwanej sprawie połamać zęby. Nie walcz z czyimiś kłopotami na siłę. Zostaw energię dla siebie i swoich bliskich. Może się okazać, że nic nie wskórasz, a zmęczysz się niewspółmiernie do efektów. Napięta sytuacja w pracy stanie się nie do zniesienia, dlatego niegłupim pomysłem byłoby udanie się na zwolnienie lekarskie. Absolutnie nie chodzi o to, że cokolwiek symulujesz. Po prostu trzeba zadbać o swój dobrostan, wykonać badania, złapać dystans do zawodowych problemów. Okaże się to zbawienne, ponieważ po przejściu Słońca i Wenus do znaku Skorpiona (23.10) moc powróci i znów na życiowej fali, poczujesz się nomen omen jak ryba w wodzie.

Karty Tarota - Małe Arkana

Małe Arkana to 56 kart Tarota, które zostały podzielone na cztery grupy - Monety, Puchary (Kielichy), Buławy (Pałki lub Kije) raz Miecze. Każda z nich posiada 10 kart, zaczynając od 1, a wliczając w to Pazia, Rycerza, Królową oraz Króla. Te karty wskazują na kwestie mniejszej wagi osoby pytającej. Mogą one dotyczyć kwestii codziennych, pobocznych kwestii związanych z pytaniem czy uszczegółowienia osobistej drogi.

Czytaj więcej:

Horoskop na poniedziałek, 17 października 2022 r. Możemy kłócić się bez powodu

Horoskop na wtorek. Te znaki zodiaku powinny być szczególnie uważne

Horoskop na środę. Merkurja ma radę dla jednego ze znaków zodiaku: "Nie kozakuj"

Horoskop na czwartek. Problemy w związkach niektórych znaków zodiaków

Horoskop na piątek. Zapragniemy odreagować nerwy

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Paolo Gallo/Getty Images

Pozostałe wiadomości