Jaki jest Bawół? Poznajemy chińskie znaki zodiaku

Aktualizacja:
Bawół

System astrologiczny, wywodzący się z Chin, jest całkowicie odmienny od znanego nam systemu zachodniego. Jeden cykl trwa 12 lat, dodatkowo dzieląc się na miesiące. Bawół jest znakiem osób urodzonych w latach 1913, 1925, 1937, 1949 i tak co kolejne 12 lat, aż do 2009 roku. O tym, jakie są jego cechy charakterystyczne, można przeczytać poniżej.

Doskonały i sumienny pracownik, rozważny i dążący do celu kierownik. Osoby urodzone we wspomnianych wyżej latach kierują się maksymą, że aby coś osiągnąć, należy włożyć w to sporo ciężkiej pracy. Mocno racjonalne i pragmatyczne podejście do życia sprawia jednak, że Bawołom niejednokrotnie brakuje optymizmu i radości z życia.

Chiński Bawół – dokładna charakterystyka

Osoby spod tego znaku zodiaku to wspaniali przyjaciele, lojalni, pomocni i godni zaufania. Mężczyźni stanowią zazwyczaj głowę rodziny, biorąc na siebie wiele obowiązków i dbając o zapewnienie swoim bliskim wszystkiego, co najlepsze. Chiński Bawół z niechęcią podchodzi do osób leniwych i niedokładnych, dlatego jeśli w jego życiu zawodowym znajdzie się taka osoba, na pewno nie nawiążą z nią przyjacielskiej relacji. Każda decyzja poprzedzona jest dokładną analizą wszystkich za i przeciw. Po wyznaczeniu celu, Bawoły prą do przodu, realizując poszczególne elementy strategii działania. Wykazują pod tym względem szczególną cierpliwość i skrupulatność. Nie zrażają się niepowodzeniami, traktując je jako składowy element kolejnego wyzwania. Idealnym przykładem tego rodzaju osoby będzie poważny i doświadczony właściciel firmy z długoletnią tradycją, tak zwany człowiek "starej daty", który nie spoczywa na laurach, wyznaczając nowe cele do osiągnięcia. Bawół jest osobą, która w bardzo szybki sposób zdobywa zaufanie innych ludzi, tym samym z łatwością nawiązuje nowe kontakty, zarówno prywatne, jak i biznesowe.
Niełatwo przekonać go do zmiany zdania. Jest wierny swoim poglądom, których nie boi się przedstawiać na forum publicznym. Do wszelakich nowości podchodzi niechętnie, widząc w nich raczej zagrożenie dla stworzonego przez siebie ładu, niż ciekawą szansę na rozwój. Z tego względu, Bawół chiński często może mieć ograniczony horyzont myślowy. Nie namówisz go na spontaniczny wyjazd nad morze, dziki nocleg w nieznanym miejscu, czy szaloną imprezę. Podczas wszelakich okazji, niezależnie czy będzie to spotkanie z ulubionym piosenkarzem, idolem biznesowym czy z potencjalnym klientem, okazuje powściągliwość i niewzruszoność. Nieobce są mu filozoficzne rozmyślania, którym lubi się oddawać w samotności. Mężczyzna Bawół to konserwatysta, który będzie cenił tradycyjny podział ról, niechętnie odnosząc się do ambicji zawodowych partnerki. Z kolei kobieta Bawół to klasyczna pani domu i opiekunka domowego ogniska.

Chiński rok Bawołu a sprawy miłosne

Związek z Bawołem nie należy do najprostszych. Jest mu bardzo trudno otworzyć się na drugą połówkę i przyznać do swoich pragnień i uczuć. Spokój i dystans, który sprawdza się w życiu zawodowym, niestety nie zdaje egzaminu w sferze uczuciowej. Może się wydawać, że para w zasadzie nie wie o sobie zbyt wiele. Brakuje romantyzmu i namiętności. Owszem, Bawół zrobi dla rodziny bardzo wiele, jednak niezwykle często będzie to niedocenione, właśnie z powodu braku emocjonalności. Druga połówka po pewnym czasie może czuć się niekochana, co grozi rozpadem związku. Bawoły po prostu nie odczuwają satysfakcji z małżeństwa w takim samym stopniu jak inne znaki, a miłość nie daje im prawdziwego spełnienia. Nie inicjują spotkań, ani zalotów. Z tego względu aktywność musi przejść na drugą osobę. Wynika to z pewnej dozy nieśmiałości i uczucia skrępowania. Dopiero po pewnym czasie są w stanie bardziej się otworzyć, okazując miłość raczej poprzez czyny niż słowa.
Bardziej szalone i otwarte na doznania znaki zodiaku szybko odczują rutynę i monotonię. Z tego względu Bawół powinien wiązać się z osobami o podobnym podejściu do życia – równie konserwatywnymi i w pewien sposób staroświeckimi. Chińskie znaki zodiaku, które sprawdzą się w relacji z nim to na przykład kogut, szczur lub wąż. Odradza się wchodzenie w związki z koniem, psem i kozą. Racjonalny charakter przekłada się także na sferę uczuciową. Wybór partnerki czy partnera jest poprzedzony długotrwałą analizą. Brakuje tutaj spontaniczności i pójścia za tak zwanym "głosem serca". Bawół wyznaje zasadę "… i że cię nie opuszczę, aż do śmierci". Zmiana wieloletniego partnera wiązałaby się z zaburzeniem wytworzonego ładu. Wobec potomstwa często wykazuje cechy nadopiekuńcze, jednocześnie mając bardzo duże wymagania. Surowe i autorytarne podejście wynagradza jednak sporym poświęceniem.
Zobacz też:
Zobacz wideo: EzoŻycie, czyli bez horoskopu nie planuję życia
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości