Zespół Scorpions zmienił tekst legendarnej piosenki "Wind Of Change". Zrobił to dla Ukrainy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
kultura.gazeta.pl
Klaus Meine

Zespół Scorpions wrócił na scenę po pandemicznej przerwie. Rockowa grupa podczas występu w Los Angeles wyraziła swoją solidarność z Ukrainą. Muzycy wykonali "Wind Of Change" ze zmienionym tekstem, a gitara Matthiasa Jabsa została przemalowana w niebiesko-żółte barwy. Niedługo zespół wystąpi w Polsce.

W ubiegłym wieku wszyscy nucili ikoniczną piosenkę "Wind of Change" zespołu The Scorpions. To właśnie ona stała się symbolem upadku Muru Berlińskiego i zapowiadała nadejście zmian. Część z nich nie weszła w życie. W tekście pojawia się bowiem wzmianka o Rosji - "Podążam za rzeką Moskwą do Parku Gorkiego, wsłuchując się w wiatr zmian, w sierpniową, letnią noc żołnierze przejeżdżają".

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Zespół Scorpions zmienił tekst "Wind Of Change"

Muzycy podczas jednego z koncertów w Los Angeles zastąpili powyższe słowa, by wyrazić solidarność z Ukrainą.

- Następny utwór to wołanie o pokój i myślę, że dziś powinniśmy to wykrzyczeć jeszcze głośniej! Dedykujemy ten utwór dla wspaniałych ludzi Ukrainy - zapowiedział ze sceny Klaus Meine, frontman zespołu.

Zmieniona fraza została wyświetlona na ekranie, aby fani mogli zaśpiewać razem z zespołem:

Posłuchaj mego serca, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr. Ciemne i samotne noce, nasze nadzieje i sny nie umrą, czekając na zmianę wiatru

Innym akcentem nawiązującym do wsparcia dla Ukrainy była gitara Matthiasa Jabsa w niebiesko-żółte barwy.

Scorpions solidarni z Ukrainą

Scorpionsi od początku rosyjskiej inwazji wspierają naszych sąsiadów. W swoich mediach społecznościowych zamieścili wymowny komentarz.

- 24 lutego 2022 r. świat się zmienił: rosyjscy żołnierze zamieniają Ukrainę w gruzowisko. Zwykli ludzie giną, próbując uciec. To obrazy, które ranią nasze serca. Bomby, rakiety, czołgi, przetoczyły się przez Ukrainę jak burza. Szanujemy tych, którzy wychodzą na ulice w Rosji, by protestować przeciwko tej "operacji specjalnej" i wiele ryzykują. Wyrazy współczucia kierujemy do wszystkich, którzy uciekają lub doznają w Ukrainie głębokiej traumy. Odwieczne marzenie o pokoju przeminęło z wiatrem... - czytamy.

Zespół Scorpions wystąpi w Polsce 28 maja br. w TAURON Arenie Kraków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: kultura.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ethan Miller/Getty Images

Pozostałe wiadomości