Zespół Perfect po 40. latach schodzi ze sceny. Muzycy wydali oświadczenie "Wszystko musi mieć jednak swój koniec"

Zespół Perfect
Bartosz Krupa
Zespół Perfect w poniedziałek, 24 maja, wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów o zakończeniu działalności. Wiadomość fanom przekazali za pośrednictwem Facebooka. Zdradzili też, z jakiego powodu podjęli taką decyzję.

Zespół Perfect kończy działalność

Pierwsze niepokojące wiadomości na temat zespołu Perfect dotarły do fanów w kwietniu, kiedy leader grupy, Grzegorz Markowski poinformował na fanpage córki, Patrycji, że z przez pogarszający się stan zdrowia nie pojawi się już na scenie z zespołem. Wówczas pozostali muzycy grupy wydali oświadczenie, w którym zapewnili, że Markowski może wrócić do zespołu w każdym momencie, jeśli tylko zdrowie mu na to pozwoli, jednocześnie zapowiedzieli, że będą kontynuować rozpoczętą trasę koncertową. Taka decyzja nie spodobała się fanom Perfectu. Być może na fali tych reakcji, niemal miesiąc później muzycy wydali kolejne oświadczenie, tym razem obwieszczając definitywny koniec działalności grupy.

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić.

- czytamy na oficjalnym profilu grupy. Nie zabrakło także podziękowań: - Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze . Pod postem podpisali się Jacek Krzaklewski, Dariusz Kozakiewicz oraz Piotr Urbanek.

Fani o zakończeniu działalności Perfectu

Jak się można spodziewać, miłośnicy rocka przyjęli decyzję zespołu ze smutkiem, ale i zrozumieniem. Wśród komentarzy, które pojawiły się pod oświadczeniem o zakończeniu działalności przeważają te, w których fani dziękują muzykom za ich twórczość :

Byliście dla mnie najlepszym i najwspanialszym zespołem dekady lat 80-tych, 90-tych i współczesnych. Nie zapomnę waszych wspaniałych koncertów. Ale pozostają ze mną płyty i muzyka która nigdy nie zginie.

- napisał jeden z nich. Dalej czytamy:

"To był zaszczyt móc słyszeć niejednokrotnie na żywo absolutny filar polskiego rocka. WIELKIE dzięki!",

"Mimo, że jestem stosunkowo młodym człowiekiem, Perfect kształtował mnie, był ze mną zawsze i jest na zawsze .",

"Dzięki Panowie za lata świetnej muzyki i genialnych koncertów. To były i jeszcze będą wielokrotnie piękne chwile, Wasza muzyka będzie żyć w nas wiecznie"

Zobacz wideo: ”Perfect” schodzi ze sceny niepokonany

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości