Gwiazdy

Zagraniczni aktorzy, którzy dla ról przeszli spektakularne metamorfozy. Oto zestawienie Kai Klimek

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Transformacje aktorów na ekranie
Transformacje aktorów na ekranieDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Niektóre aktorki i aktorzy są w stanie wiele poświęcić, by zagrać daną rolę. Jedni pozyskuje nowe umiejętności, drudzy chudną kilkadziesiąt kilogramów, po czym szybką tyją. Oto zestawienie transformacji odtwórczyń i odtwórców, które dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała Kaja Klimek, krytyczka i edukatorka filmowa.

Christian Bale do swoich ról chudł i tył

Christian Bale dla swoich ról potrafi zrobić naprawdę wiele. Czasem nawet kosztem zdrowia.

- On mówi, że dla niego jest to zawsze ekscytujące. Jest pełen entuzjazmu, kiedy ma grać w takich filmach jak "Mechanik", do którego musiał bardzo, bardzo schudnąć. Jak opowiadał w wywiadach, sprawiło to, że już ledwo wchodził po schodach, a jednak musiał zagrać tę rolę. [...] Ma też rolę w filmie "Vice", do której niesamowicie musiał przytyć. Tutaj była nie tylko ta sytuacja, że może jeść, ile chce i co chce, ale też specjalne ćwiczenia. Opowiadał, że robił ćwiczenia na poszerzanie karku. Przy okazji golenie głowy na łyso, wybielanie brwi. Mówił, że chciał być, jak białe płótno dla działu make-up - tłumaczyła Kaja Klimek w Dzień Dobry TVN.

Colin Farrell nie do rozpoznania w filmie "Batman"

Na liście krytyczki znalazł się też Colin Farrell za grę w "Batmanie".

- Jak dla mnie nie do rozpoznania, [...] został tak przebrany. Nie przytył do tej roli. Stwierdził, że szkoda mu zdrowia, żeby zagrać Pingwina w filmie "Batman". [...] Przez cały film, a widziałam go dwa razy, przyglądałam się, żeby zobaczyć jakikolwiek sygnał, że to jest Colin Farrell - przyznała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Tilda Swinton zagrała trzy role w filmie "Suspiria"

Mistrzynią transformacji jest również Tilda Swinton, która w filmie "Suspiria" zagrała aż trzy role: instruktorkę tańca Madame Blanc, dr Josefa Klemperera i Helenę Markos. - Tutaj nacisk jest na historię kobiet i chciano, żeby w tym filmie były głównie kobiety na ekranie, nawet w przewrotny sposób ukazane - wyjaśniła Kaja Klimek.

Jak Tom Cruise przygotowywał się do roli w filmie "Jaja w tropikach"? Z jakich przemian słynie Nicolas Cage? Jaki komiks poleca Kaja Klimek? Zobacz materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości