Gwiazdy wspominają szkolne czasy. "Pani córka wygląda jak papuga"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Wspomnienia ze szkolnych lat
Wspomnienia ze szkolnych lat Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Szkoła to nie tylko nauka, ale i kontakt z rówieśnikami, wspólne przygody oraz zabawa. Dzień Dobry TVN zaprosiło gwiazdy: piosenkarkę Wandę Kwietniewską, prezentera Krzysztofa Jankowskiego Jankesa oraz aktorkę Adriannę Biedrzyńską, by wspólnie z nimi powspominać szkolne lata. Czy słynni goście mogli pochwalić się wieloma uwagami w dzienniczku?

Gwiazdy wspominają szkolne lata

Okres szkolnej edukacji to dla wielu temat, do którego lubią z sentymentem wracać. Wyjątkowi nauczyciele, niezapowiedziane kartkówki, pierwsze miłości oraz wielkie przygody. Wokalistka Wanda Kwietniewska, aktorka Adrianna Biedrzyńska oraz prezenter Krzysztof Jankowski Jankes odwiedzili Dzień Dobry TVN, by powspominać czasy spędzone w szkolnych ławkach.

Jak się okazuje, piosenkarka jako młoda uczennica lubiła dokazywać. - Z lekcji muzyki to uciekałam, bo fatalne tam piosenki były w repertuarze. [...] Przyniosłam uwagę w dzienniczku, w trzeciej klasie podstawówki, w którym pani napisała: "Państwa córka, wraz z Kuleszą, obkleiły statek gumką". […] Moja mama jak to zobaczyła, to z trudem opanowała śmiech – opowiadała Wanda Kwietniewska.

Uwagi w dzienniczku ucznia

Adrianna Biedrzyńska zdradziła, że jako dziecko miała specjalne metody na unikanie lekcji - pudrowała twarz szkolną kredą, by jej buzia wydawała się chorobliwie blada, by później wiarygodniej udawać omdlenie. To nie jedyna sytuacja, w której rodzice aktorki byli informowani o jej niekonwencjonalnym zachowaniu.

- Ja jeszcze miałam, że się maluję do szkoły. Mama szła na wywiadówkę, a pani mówiła: "Pani córka wygląda jak papuga" – opowiadała Adrianna Biedrzyńska.

Krzysztof Jankowski Jankes jako dziecko mieszkał blisko szkoły, dlatego często przybiegał na lekcje w ostatniej chwil, już po dzwonku. Z kolei Wanda Kwietniewska przyznała, że w liceum zdarzało jej się opuszczać lekcje bez wiedzy rodziców.

A jakie uwagi dostawali warszawiacy? Sprawdźcie w naszym materiale.

“Martyna znów piła wodę z konewki”
“Martyna znów piła wodę z konewki” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News.

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości