Gwiazdy

Agata Rubik nie jeździ tam z córkami. "Znajomy mówi, że nie zabiera się dzieci do 10. roku życia na takie wyjazdy"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Czy na wakacjach z dziećmi da się odpocząć?
Czy na wakacjach z dziećmi da się odpocząć? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Edyta Litwiniuk i Agata Rubik nie zawsze zabierają swoje dzieci na wakacje. W jakich sytuacjach decydują się na taki krok? Jak tłumaczą swoim pociechom, że nie pojadą razem z rodzicami? Czy powinno się mieć z tego powodu wyrzuty sumienia? Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.

Czy wyjeżdżać z dziećmi na wakacje?

Edyta Litwiniuk jest mamą Julii, Róży i Mii, natomiast Agata Rubik - Heleny i Alicji. Czy obie chętnie podróżują ze swoimi pociechami? - To zależy gdzie jedziemy na wakacje, na jak długo i czy mamy z kim zostawić dzieci. Jak jedziemy na miejskie wakacje do Nowego Jorku, do Londynu, to nie bierzemy ze sobą dzieci. Nasz doświadczony znajomy, który ma bardzo dużo dzieci, powiedział, że nie zabiera się dzieci do 10. roku życia na takie wyjazdy i wzięliśmy sobie to do serca - wyjaśniła Agata Rubik.

Niektóre dzieci próbują wymóc wspólny wyjazd, jednak zdaniem Agaty, najmłodsi powinni wiedzieć, że rodzice muszą mieć czas tylko dla siebie.

- Jeśli chodzi o wakacje, to one są tak długie, że można spędzić trochę czasu z dziećmi, a trochę czasu bez dzieci. Faktem jest, że takie korzystanie np. ze zwiedzania z moją czterolatką jest z pewnością utrudnione, dlatego wybieramy raczej takie miejsca, gdzie to dzieciątko będzie mogło fajnie się pobawić - powiedziała Edyta Liwiniuk.

Dzieci pod opieką dziadków

Często stosowaną praktyką jest pozostawianie dzieci pod opieką dziadków. Istnieje też możliwość zabrania seniorów na wspólne wakacje lub jeśli nas na to stać - niani.

- My właśnie z moim mężem z tego korzystamy. (...) Jeśli chcemy pojechać na triathlon, którego nie można robić z dziećmi, to zostawiamy nasze dzieciaczki z dziadkami. Jeśli chodzi o starty w Polsce, to czasami zabieramy dziadków ze sobą - powiedziała Litwiniuk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości