Gwiazdy

Vincent Cassel: „To film o superbohaterach”

Gwiazdy

6. grudnia na ekrany polskich kin wszedł film pod tytułem „Nadzwyczajni”. Gwiazdą produkcji jest Vincent Cassel, który w raz z reżyserem Olivierem Nakache rozmawiał z dziennikarzem Mateuszem Hładkim.

Poruszająca opowieść

„Nadzwyczajni” to najnowszy film w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano. Ich poprzednia produkcja – „Nietykalni” – kilka lat temu podbił serca widzów na całym świecie. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada historię Bruno i Malika, przyjaciół, którzy pomagają dzieciom i młodzieży zmagających się z autyzmem. Obok profesjonalnych aktorów udział w filmie wzięły osoby, które naprawdę zmagają się z tym zaburzeniem rozwoju mózgu.

Każdy powinien obejrzeć ten film, żeby dowiedzieć się więcej o autyzmie. Większość z nas ma mgliste pojęcie o tym, czym jest autyzm. Rzeczywistość nie jest taka, jak w filmie „Rain Man”. To nie tak, że ktoś ma autyzm, ale za to świetnie gra na pianinie albo ma inny talent. Są ludzie, którzy nie potrafią mówić, czy samodzielnie jeść. To najtrudniejsze przypadki. Oglądając „Nadzwyczajnych” wiele nauczycie się o tej chorobie – powiedział Vincent Cassel, odtwórca głównej roli.

Film zbiera same pozytywne recenzje, a kreacja Cassela została uznana przez krytyków za jego najlepszą rolę od lat. Zapytany, czy wcielenie się w postać Bruna stanowiło dla niego wyzwanie powiedział:

Zawsze powtarzam, że jeśli gra zaczyna sprawiać trudności, to aktor ma problem. Granie powinno przychodzić z łatwością i sprawiać przyjemność. Nie powiem więc, że to była trudna rola, ale na pewno wymagająca i dostarczająca masę emocji. To była też lekcja pokory. My aktorzy, reżyserzy nagrywamy film i pędzimy dalej, a bohaterowie tego filmu, ludzie z autyzmem, zostają z trudnościami, podobnie jak ich opiekunowie, którzy pracują 24 godziny na dobę – wyjaśnił aktor.

Zobacz też:

Roma Gąsiorowska: „Ten film daje do myślenia i otwiera serce”

Kto zdobędzie „europejskiego Oscara”? Gala na żywo w TVN Fabuła

Świąteczne filmy na rodzinne wieczory

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości