Gwiazdy

Roma Gąsiorowska: „Ten film daje do myślenia i otwiera serce”

Gwiazdy

Roma Gąsiorowska: „Ten film daje do myślenia i otwiera serce”

Od kilku tygodni na ekranach polskich kin można zobaczyć film „1800 gramów”, który w poruszający sposób rzuca światło na temat adopcji. Bohaterki grane przez Romę Gąsiorowską, Aleksandrę Popławską i Annę Próchniak pokazują jak wiele twarzy może mieć dobro. Mikołajkowy weekend to idealna okazja do rodzinnego spędzenia czasu w kinie! 

Film, który uruchamia falę dobra

„1800 gram” to wzruszająca historia, która wprowadza w świąteczny nastrój a jednocześnie zmusza do refleksji. Film porusza dość niespotykany w kinie temat adopcji oraz tego, jak różne oblicza ma macierzyństwo i rodzina.

Wszystkie historie, które się pojawiają w filmie to historie z życia wzięte. To tematy, które dotyczą osób zajmujących się dziećmi przed adopcją oraz rodzin, które chcą adoptować – wyznała Roma Gąsiorowska - Całe spektrum bohaterów przedstawia tematy związane z adopcją od swojej strony, dzięki temu ten film bardzo daje do myślenia i otwiera serce. Temat adopcji staje się ludzkim tematem – zaczynamy o nim rozmawiać, zastanawiać i oswajamy ten temat.

Mimo że film obrazuje jak wielkim poświęceniem i wyzwaniem jest adopcja, nie brakuje w nim humoru i pozytywnych emocji. Skutecznie wypełnia widzów dobrą energią, miłością i zachęca do czynienia dobra.

1800 gram

Film opowiada historię krakowskiej dyrektorki interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, Ewy. Jej celem jest znalezienie kochających opiekunów dla wszystkich swoich podopiecznych. Tuż przed Bożym Narodzeniem, do prowadzonego przez Ewę ośrodka trafia malutka dziewczynka – Nutka, która całkowicie zmienia życie bohaterki. 

Zobacz też:

„1800 gramów”. Film porusza serca i skłania do dyskusji

Zakościelny, Głowacki, Grubson o filmie „1800 gramów”: "Każdy z nas wchodził w ten projekt w ciemno, bo jest on ważny"

„1800 gramów”. Dla Magdy Różczki to najważniejszy filmowy projekt w życiu!

Co sądzisz o tym artykule?
82
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0