Gwiazdy

Zakościelny, Głowacki, Grubson o filmie „1800 gramów”: "Każdy z nas wchodził w ten projekt w ciemno, bo jest on ważny"

Gwiazdy

Zakościelny, Głowacki, Grubson o filmie „1800 gramów”: "Każdy z nas wchodził w ten projekt w ciemno, bo jest on ważny"

Na ekranach kin możemy oglądać film „1800 gramów”. Jest to wzruszająca opowieść o kobiecie, której misją jest niesienie pomocy niemowlakom z ośrodka preadopcyjnego. W roli głównej występuje Magda Różczka. Obok niej pojawiają się trzy skrajnie różne męskie charaktery: Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny oraz debiutujący na dużym ekranie Tomasz „GrubSon” Iwanca.

„1800” gramów w kinach

Fabuła filmu „1800 gramów” rozgrywa się w okresie przedświątecznym, w Krakowie. Główną bohaterką jest Ewa, postać, w którą wciela się Magda Różczka. Ewa jest dyrektorką interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Celem życiowym Ewy jest znalezienie domu dla swoich podopiecznych. Chwilę przed Bożym Narodzeniem do ośrodka Ewy trafia maleńka dziewczynka porzucona przez matkę. Nutka zmienia życie Ewy.

Film „1800 gramów” jest dla Magdy ważny i bliski. Z projektem jest związana od samego początku, od pomysłu, przez pisanie scenariusza. Film inspirowany jest prawdziwymi zdarzeniami.

>>>Zobacz też: Adopcja to jak drugie narodziny dziecka. Jak wygląda procedura adopcyjna?

Jacy są mężczyźni w filmie „1800 gramów”?

„1800 gramów” to nowa produkcja kinowa w gwiazdorskiej obsadzie, realizowana przez TVN. W obsadzie filmu oprócz Magdaleny Różczki znaleźli się: Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski. Gościnnie pojawi się także Tomasz Iwańca, czyli popularny polski raper znany pod pseudonimem Grubson.

Każdy z bohaterów granych przez Piotra Głowackiego, Macieja Zakościelnego i GrubSona ma z Ewą szczególny rodzaj relacji: raz jest to chemia, raz niespełniona miłość, raz wywołujący w widach wiele śmiechu dystans.

Maciej Zakościelny zdradził, że kiedy dostał propozycję zagrania w tym filmie, nie pytał o szczegóły, po prostu się zgodził, bo wiedział, że film niesie ważne przesłanie, jakim jest adopcja.

Zaś Piotr Głowacki dodał, że każda miłość jest z wyboru, a proces adopcji odbywa się za każdym razem kiedy rodzi się dziecko.

Adopcja to jest proces, który się odbywa przy każdym rodzicielstwie. Nie ma obowiązku pokochania dziecka, które się urodzi z powodów biologicznych. Dokonujesz tego procesu za każdym razem kiedy rodzi się dziecko. Miłość jest zawsze związana z wyborem. Czy dziecko rodzi się biologicznie czy jest to inny człowiek to jest ten sam akt dobroci.

przyznał aktor.

>>>Zobacz też: Tata – najważniejsza rola Piotra Głowackiego

 Różczka o najważniejszym filmie w życiu, grzechach, macierzyństwie [LIVE DDTVN]

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0