Gwiazdy

„1800 gramów”. Film porusza serca i skłania do dyskusji

Gwiazdy

„1800 gramów”. Film porusza serca i skłania do dyskusji

15 listopada na ekrany polskich kin wszedł film „1800 gramów”. Obraz porusza niezwykle ważny temat, jakim jest adopcja. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy bohaterki filmu: Magdalenę Lamparską, Martę Ścisłowicz i Annę Smołowik.

„1800 gramów”

Fabuła filmu „1800 gramów” rozgrywa się w okresie przedświątecznym, w Krakowie. Główną bohaterką jest Ewa, postać, w którą wciela się Magda Różczka. Ewa jest dyrektorką interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Celem życiowym Ewy jest znalezienie domu dla swoich podopiecznych. Chwilę przed Bożym Narodzeniem do ośrodka Ewy trafia maleńka dziewczynka porzucona przez matkę. Nutka zmienia życie Ewy.

Film „1800 gramów” jest dla Magdy ważny i bliski. Z projektem jest związana od samego początku, od pomysłu, przez pisanie scenariusza. Film inspirowany jest prawdziwymi zdarzeniami.

>>>„1800 gramów”. Dla Magdy Różczki to najważniejszy filmowy projekt w życiu!<<<

„1800 gramów” to nowa produkcja kinowa w gwiazdorskiej obsadzie, realizowana przez TVN. W obsadzie filmu oprócz Magdaleny Różczki znaleźli się: Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i Zbigniew Zamachowski. Gościnnie pojawi się także Tomasz Iwańca, czyli popularny polski raper znany pod pseudonimem Grubson.

  • Magdalena Lamparska wciela się w postać Bożeny, współpracownicy Ewy (Magda Różczka) w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym. Razem z nią opiekują się małymi podopiecznymi ośrodka.
  • Marta Ścisłowicz, to filmowa Marta - żona Jacka (Wojtek Mecwaldowski), brata Ewy. Odnosi sukcesy na polu zawodowym, ale nie potrafi poradzić sobie z obowiązkami domowymi. Na co dzień wyręcza ją w tym mąż, który jednak pewnego dnia buntuje się i wyprowadza z domu.
  • Anna Smołowik, czyli mama maleńkiej Nutki to kobieta, która w dramatycznych okolicznościach zostaje zmuszona do oddania do adopcji córeczki – dziewczynka zyskuje w ośrodku pseudonim Nutka i mimo problemów zdrowotnych zaczyna odmieniać życie wielu postaci.

Poruszyć serca widzów

Film „1800 gramów” wzrusza do łez. Historia maleńkiej dziewczynki z ośrodka preadopcyjnego nie tylko porusza serca widzów. Film porusza niezwykle ważny i trudny w Polsce temat adopcji. „1800 gramów” skłania do dyskusji. Procedury adopcyjne są zawiłe i niezrozumiałe. Kwestia uregulowania sytuacji prawnej dziecka również nie jest w Polsce łatwa. Rodzice adopcyjni w czasie całej procedury przechodzą niełatwą drogę.

Magda Różczka ma nadzieję, że film poruszy społeczny problem.

Mam nadzieje, że to będzie początkiem rozmowy. W naszym kraju są trudności z każdej strony. Każdy kto słucha wywiadów na ten temat. Ile jest dzieci, które potrzebują adopcji zaraz zgłasza przeciw- ale przecież adoptować jest bardzo trudno.

-przyznała aktorka w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
61
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0