Gwiazdy

Kto zdobędzie „europejskiego Oscara”? Gala na żywo w TVN Fabuła

Gwiazdy

Kto zdobędzie „europejskiego Oscara”? Gala na żywo w TVN Fabuła

Już 7. grudnia Europejska Akademia Filmowa przyzna nagrody wybitnym twórcom kina europejskiego. Gala odbędzie się w Berlinie i będzie na żywo transmitowana przez TVN Fabuła. O tym, kto jest nominowany i kto może liczyć na wyróżnienie opowiedziała Grażyna Torbicka.

W Berlinie odbędzie się jedno z największych uroczystości europejskiego kina. 7. grudnia wybitni artyści spotkają się na gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Jedną ze statuetek wręczy zeszłoroczna laureatka nagrody dla najlepszej aktorki- Joanna Kulig.

„Europejskie Oscary”

Spośród 47 nominowanych tytułów, na laureatów tego niezwykle prestiżowego wyróżnienia typuje się przede wszystkim: najnowszy film Romana Polańskiego „Oficer i szpieg” oraz „Ból i blask” Pedro Almodovara, który okrzyknięto najbardziej osobistym dziełem w dotychczasowej karierze reżysera. Duże szanse na statuetkę mają również uhonorowana wieloma nagrodami „Faworyta” Yorgosa Lanthimosa i „Zdrajca” Marka Bellocchio.

Transmisja na żywo Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się w sobotę 7. grudnia o godzinie 19:00 na antenie TVN Fabuła.

Zobacz też:

Misie TVN 2019 już od 7 grudnia. Jakie mają imiona? 

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy jednym z najpiękniejszych na świecie

Czy Szymon Hołownia ogłosi start w wyborach prezydenckich 2020? Dowiemy się w niedzielę

Co sądzisz o tym artykule?
46
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0