Moda na scenie Sopot Festival. Jak na przestrzeni lat zmieniały się stroje artystów?

Monika Brodka, Andrzej Piaseczny, Reni Jusis

Sopot Festival to jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. Od kilkudziesięciu lat artyści stają na scenie, by zaprezentować swoją twórczość, a także powalczyć o Bursztynowego Słowika. Oprócz walorów muzycznych możemy podziewać także nietuzinkowe kreacje gwiazd. Jak przez ostatnie 15 lat zmieniła się moda i ich styl? Zobaczcie sami.

Sopot Festival 2005 - sceniczny błysk

Gdyby tak na chwilę przenieść się w czasie i przypomnieć sobie nasze stylizacje sprzed 15 lat? Moglibyśmy się nieco zdziwić. W latach 2001-2005 królowały błyszczące topy, dżinsy biodrówki i mocne makijaże, a na głowie... burza loków. Panowie stawiali zaś na luźnie garnitury bądź obszerne koszulki w hip-hopowym stylu. Jak w tym czasie na scenie prezentowały się gwiazdy?
Andrzej Piaseczny - to chyba jedna z mocniejszych metamorfoz. Na sopockiej scenie wokalista ubrany był w jasną, skórzaną kurtkę oraz klasyczną białą koszulę. To, na co warto zwrócić uwagę to włosy. Kilkanaście lat temu artysta nosił jeszcze długie pasma z charakterystyczną grzywą.
Piotr Fotek/Reporter/EastNews
Monika Brodka to kolejna artystka, która na przestrzeni lat zmieniła się nie do poznania. Podczas Sopot Festival 2005 zaprezentowała się w basicowym białym topie i jeansach. Prostą kreację wzbogaciła jednak o kolorowe naszyjniki w rozmiarze XXL. Artystka zaszalała również z fryzurą, na jej głowie pojawiła się bujna czupryna loków.
Łukasz Ostalski Reporter/EastNews
Kiedyś w duecie, dziś osobno. Mowa o siostrach Przybysz. Obecnie dziewczyny robią solowe kariery i wydają autorskie albumy. W 2005 roku wystąpiły na sopockiej scenie jako zespół Sistars. Ubrane w białe topy na ramiączkach i dżinsy biodrówki, odśpiewały wspólnie utwór. Uwagę przyciągają jednak dodatki. Artystki pokusiły się o długie naszyjniki, bransolety, duże kolczyki, a także popularne w tamtych czasach opaski.
Piotr Fotek Reporter/EastNews

Sopot Festiwal 2019 - przepych i nieograniczona wyobraźnia

Na przestrzeni lat gwiazdy dojrzewały, zmieniały swój image, a także podążały za nowymi trendami. W roku 2019 na scenie nastąpiła zmiana. Wokalistki chętniej zakładają kolorowe stroje, a na scenie panuje przepych. Pióra, falbany, odważne wycięcia. Tak naprawdę sceniczne kreacje ogranicza tylko wyobraźnia.
W 2019 roku Ania Karwan wystąpiła na festiwalu w fioletowej mini sukience z ozdobną górą i zwisającym paskiem. Choć na ściance, kreacja wyglądała kosmicznie, trzeba przyznać, że na scenie prezentowała się obłędnie.
Cleo w tym samym roku postawiła na wyraziste neony. W takiej kreacji ciężko było przeoczyć wokalistkę. Do zielonej kreacji dobrała także odblaskowe buty i pasek.
Reni Jusis wie, jak zaskoczyć fanów. Na sopocką scenę wokalistka wkroczyła w stroju przypominającym kulę dyskotekową. Kreacja składająca się z małych, lustrzanych kwadracików odbijała światła reflektorów i mieniła się na tysiące kolorów. Warto zwrócić uwagę także na perfekcyjnie dobrane buty.
Piotr Matusewicz/EastNews
Top of the Top Sopot Festival 2021
Już za kilka dni odbędzie się kolejna edycja kultowego festiwalu. Na scenie ponownie zobaczymy największe gwiazdy polskiej branży muzycznej. Jakie stylizacje przygotują tym razem? O tym przekonamy się już 17 sierpnia.
Jeśli tak jak my, tęsknicie za koncertami na żywo, w dniach 17-19 zapraszamy do Opery Leśnej w Sopocie. Na stronie wciąż dostępne są bilety.
Zobacz wideo: Gwiazdy przed Top of The Top Sopot Festival
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Pozostałe wiadomości