"Środowisko fanów jest bardzo podzielone". Czy warto sięgnąć po nową płytę U2?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

U2 to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Grupa wraca właśnie z nowym albumem "Songs Of Surrender". Na płycie znalazło się 40 dobrze znanych utworów grupy nagranych w zupełne nowych aranżacjach. Co o tej płycie sądzą fani? Za co najbardziej kochają zespół? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Zbyszko "Zbych" Zalewski i Olivier Janiak, dziennikarze i fani zespołu U2.

Za co fani kochają U2?

Olivier Janiak jest fanem U2. Dziennikarz uważa, że zespół potrafi doskonale wykorzystać to, co się dzieje wokół niego i na świecie we właściwy sposób. - Podać na tacy, jako takie danie, które jest przejmujące nie tylko pod względem dźwięków, nie tylko pod względem treści, bo Bono słynie z tego, że pisze świetne teksty, ale osadzenia tego w czasie, w historii po prostu. Oprócz tego są gigantami jeśli chodzi o kreację, [...], tworzą rzeczy, które były prekursorskie - powiedział w Dzień Dobry TVN Olivier Janiak.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Największa wartość U2 to jest to, że oni przez te wszystkie lata wielokrotnie wymyślali się na nowo. Był etap postpunkowy, później było zachłyśnięcie się Ameryką, kowbojskie klimaty, późnej ten szok zafundowany fanom z [...] "Achtung Baby", potem znowu powrót do takiego bardziej prostego rockowego grania - powiedział Zbyszko "Zbych" Zalewski, dziennikarz, fan zespołu U2.

U2 wracają z nowym albumem

"Songs Of Surrender" to najnowsza płyta U2. Album zawiera 40 bardzo dobrze znanych piosenek, ale w zupełnie nowych aranżacjach. - Środowisko fanów jest bardzo podzielone. Ja mam wrażenie, że do promocji wybrano złe utwory - powiedział Zbyszko "Zbych" Zalewski.

- Dzięki tej płycie U2 nowych fanów nie zyska. Czy straci kogokolwiek z tych tzw. starych? Nie sądzę. Dla wszystkich, którzy kochają chłopaków z Dublina, to będzie coś, przy czym znowu będą mogli się pogłaskać, otulić, zastanowić, na jakim etapie oni są życia - dodał.

Co jeszcze warto wiedzieć o najnowszej płycie U2? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości