Gwiazdy

Sofi Tukker - duet, który wymyka się muzycznym ramom. "Jesteśmy jak rodzeństwo"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Sofi Tukker - duet, który wymyka się muzycznym ramom
Sofi Tukker - duet, który wymyka się muzycznym ramomDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Sofi Tukker - to amerykański duet, w którego skład wchodzi Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern. Muzycy mogą poszczycić się dwukrotną nominacją do Grammy, rzeszą fanów na całym świecie i dziesiątkami milionów odsłon w Internecie. Swoją trasą koncertową promują ostatni album "Wet Tennis". O twórczości i przyjaźni opowiedzieli w rozmowie z Robertem Stockingerem, dziennikarzem Dzień Dobry TVN.

Sofi Tukker - początki zespołu

Tucker Halpern, zanim związał się z muzyką, był koszykarzem. Jego miłość do sportu musiała zejść na drugi plan. - Moje ciało zdecydowało. Zachorowałem na początku studiów. W trakcie roku siedem miesięcy spędziłem w łóżku. Chciałem być produktywny, ale w zasadzie nie mogłem nic robić. Dlatego oglądając YouTube, uczyłem się, jak robić muzykę i zakochałem się w tym. Potem poznałem Sophie, co tylko ułatwiło sprawę - tłumaczył muzyk w Dzień Dobry TVN.

Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern poznali się w 2014 roku. - Co ciekawe, na początku wcale nie byliśmy przyjaciółmi. Robiliśmy wspólnie muzykę, ale nie znaliśmy się zbyt dobrze. Gdy zaproponowałem Sophie, żebyśmy założyli zespół, nie byliśmy blisko. Z czasem staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi. Teraz mieszkamy razem, nawet jak nie jesteśmy w trasie. Zdecydowaliśmy, że chcemy być cały czas razem. Jesteśmy jak rodzeństwo - przyznał rozmówca Roberta Stockingera.

Sofi Tukker - duet, który wymyka się muzycznym ramom

Sophie Hawley-Weld od zawsze słuchała dźwięków z całego świata. Dziś wraz z Tuckerem Halpernem tworzy utwory z pogranicza elektroniki, house i muzyki tanecznej.

- Wprowadzamy wiele motywów i języków obcych do naszej twórczości. Tucker też się inspiruje wieloma gatunkami. Moim zdaniem nasza muzyka jest jak część wspólna dwóch zbiorów - podkreśliła wokalistka.

W tym roku duet wydał kolejny album studyjny, zatytułowany "Wet Tennis", który skrywa wiadomość do fanów.

- To wiąże się z pandemią, gdy wszyscy mogliśmy być przygnębieni i w depresji, ale zamiast tego wspieraliśmy się, staliśmy się jednym społeczeństwem i ewoluowaliśmy. Rozwinięcie akronimu [When Everyone Tries to Evolve, Nothing Negative Is Safe - przyp. red.] to - "kiedy wszyscy próbują się rozwijać, nic, co złe, nie może czuć się bezpiecznie", a "Wet Tennis" to po prostu tytuł związany z zabawą. Wszystko, co robimy to akcja i reakcja, np. przy tworzeniu piosenki przerzucamy się pomysłami jak piłka w tenisie - wyjaśnił Tucker Halpern.

Jakie emocje towarzyszyły zespołowi podczas pisania utworu "Summer in New York"? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości