Gwiazdy

Rusłana Pysanka nie żyje. Aktorka z "Ogniem i mieczem" miała 56 lat

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Śmierć

Nie żyje Rusłana Pysanka. Aktorka była znana polskiej publiczności m.in. z roli wiedźmy Horpyny w filmie" Ogniem i mieczem". O śmierci artystki poinformowały ukraińskie media.

Śmierć Rusłany Pysanki

Świat obiegła informacja o śmierci Rusłany Pysanki. Aktorka i prezenterka telewizyjna zmarła w nocy z 18 na 19 lipca. Gwiazda była znana polskim widzom m.in. z roli wiedźmy Horpyny w filmie "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Artystka miała 56 lat.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Informację o śmierci aktorki opublikował ukraiński portal TSN. Jak czytamy w TVN24, prezenterka po ataku wojsk rosyjskich zdecydowała się wyjechać do Niemiec. Tam zdiagnozowano u niej ciężką chorobę, która prawdopodobnie przyczyniła się do jej śmierci.

- Rusłana nikomu nie mówiła o swojej wojnie. Śledziła wszystkie wydarzenia, pomagała, śmiała się w słuchawkę, snuła plany na przyszłość. Ale choroba ją zabrała - podano w komunikacie ukraińskiej stacji 1+1.

Kariera Rusłany Pysanki

Rusłana Pysanka urodziła się w 1965 roku w Kijowie. Była córką znanego operatora kamery Ihora Pysanki. Aktorka ukończyła studia reżyserskie na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji. Grała nie tylko w ukraińskich produkcjach. Jej talent można było podziwiać też m.in. w polskich, czy rosyjskich filmach.

Artystka spełniała się także jako prezenterka telewizyjna. Pracowała w znanych stacjach (NTW) i prowadziła formaty cieszące się dużą oglądalnością. Przy realizacji jednego z nich współpracowała z przyszłym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Więcej informacji na ten temat TVN24.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Dmitriy Yermishin/Getty Images

Pozostałe wiadomości