Newsy

13-latka zgwałcona w parku. Podejrzany usłyszał zarzut

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
haloursynow.pl
Smutna nastolatka

Rozebraną od pasa w dół, nieprzytomną 13-latkę znaleziono w krzakach na warszawskim Ursynowie. Dziewczynka jest ofiarą napaści seksualnej dokonanej prawdopodobnie przez 17-letnich chłopców, którzy zaczepili ją w parku, a następnie wsypali do jej napoju środki odurzające. Prokuratura prowadzi śledztwo i ustala szczegóły zdarzenia.

Warszawa. 13-latka zgwałcona w parku miejskim

Śledczy wyjaśniają zdarzenie, do którego doszło 15 czerwca w godzinach wieczornych. Jak podaje serwis haloursynow.pl, wszystko wskazuje na to, że 13-latka spędzała wolny czas na placu zabaw w parku Przy Bażantarni na warszawskim Ursynowie. To właśnie tam mieli ją zaczepiać dwaj 17-latkowie.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Domniemani sprawcy nie zakończyli swoich działań wyłącznie na nagabywaniu dziewczynki. Prawdopodobnie wrzucili do jej butelki z napojem środki odurzające, na skutek działania których ofiara zaczęła tracić świadomość. W takim stanie została zaciągnięta przez nieco starszych od niej nastolatków w ustronne miejsce, w którym dokonano gwałtu.

Ursynów. Nastolatka ofiarą napaści seksualnej

Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu haloursynow.pl, do brutalnej napaści seksualnej miało dojść na ul. Nowoursynowskiej. To właśnie tam podejrzani przenieśli nieprzytomną ofiarę, po drodze mijając świadków, którzy nie zareagowali na ten niecodzienny widok.

13-latka została znaleziona w krzakach. Była rozebrana od pasa w dół. Sprawą zajęli się śledczy oraz prokuratura, która prowadzi dochodzenie. Zdołano już ustalić tożsamość podejrzanego mężczyzny, który miał dopuścić się czynu karalnego. Postawiono mu zarzuty z art. 198 kodeksu karnego w zbiegu z art. 200 kk, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

- Kierując się dobrem małoletniej pokrzywdzonej nie jest możliwe przybliżenie okoliczności sprawy, jak również szczegółów dotyczących trwającego śledztwa - oznajmiła Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: haloursynow.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elva Etienne/Getty Images

Pozostałe wiadomości