Newsy

Zamknięto popularne plaże. W rejonie pojawiły się rekiny

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
rmf24.pl
Ostronos atlantycki

U brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano rekiny. Nagranie osobników trafiło do sieci. Hiszpańskie władze podjęły decyzję o zamknięciu 5 plaż.

Turyści wypoczywający w Barcelonie zauważyli rekiny

Turyści z Rumunii dostrzegli rekiny u brzegów prowincji Barcelona. Jak podaje rmf24.pl, sprawą zainteresowała się telewizja Digi24 z Bukaresztu, która przeprowadziła rozmowę m.in. z biologiem Adrianem Bilbą, by wyjaśnić to nietypowe zjawisko.

Zobacz także: Lato

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zdaniem eksperta pojawienie się w tym rejonie drapieżników ma związek z poszukiwaniem nowych miejsc żerowania. Jak podkreślił, "intensywna obecność człowieka na oceanach sprawiła, iż aktywność ludzka nie odstrasza już rekinów, a raczej je ciekawi". Według naukowca spotkanie tych zwierząt w rejonie Morza Śródziemnego będzie coraz powszechniejsze.

Barcelona. Przez rekiny zamknięto plaże

Do sieci trafiło nagranie dokumentujące rekiny w akwenie Morza Śródziemnego. Jak czytamy na rmf24.pl, to ostronosy atlantyckie, które określane są jako "torpedy z zębami". Uważane są bowiem za najszybsze gatunki.

Katalońska rozgłośnia RAC1 przypomniała, że ostatni raz ostronosy atlantyckie w tym rejonie widziane były przeszło 10 lat temu. Natomiast w ubiegłym tygodniu u brzegów prowincji Barcelona zanotowano aż 3 okazy. Dlatego - ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i turystów - władze postanowiły zamknąć 5 plaż.

Zobacz wideo: Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się!

Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się!
Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się! Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Richard Robinson/Getty Images

Pozostałe wiadomości