Co oznacza sen o rekinie?

Jednak turystka widoczna na nagraniu zapewnia, że rekiny wąsate, z którymi postanowiła się wykąpać, nie są groźne dla ludzi. Źródło: STORYFUL 
Wiara w sny ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Prawda jest taka, że choć nie zawsze o tym pamiętamy, to śnimy wszyscy. A co może powiedzieć nam sen o rekinie o nas samych?

Sny nazywane są furtką do podświadomości. Bywają projekcją naszych wspomnień – zarówno tych nieprzyjemnych, a nawet bolesnych, jak i pragnień oraz fantazji. Zdarza nam się obudzić zlanymi potem ze strachu lub emocji, kiedy te projekcje są bardzo wyraźne. Albo wręcz odwrotnie – czujemy się zrelaksowani i podnieceni wspomnieniami scen i obrazów, które zaprojektowała nasza podświadomość. Przyjrzyjmy się, co według sennika oznacza sen o rekinie.

Co mówi sennik, kiedy rekin atakuje nas we śnie?

Rekin to nie jest miłe zwierzę. W oceanie funkcjonuje na szczycie łańcucha pokarmowego. Jest agresywny, musi wciąż się poruszać, a kiedy atakuje, ofiara ma niewielkie szanse na przeżycie. Nie przypadkiem został jednym z bardziej rozpoznawalnych bohaterów popkultury, jako główny bohater horrorów i katastroficznych filmów. A jak mamy rozumieć, kiedy rekin pojawia się w naszym śnie?

Senniki interpretują rekiny wielorako. Kiedy śnimy o rekinie, może to oznaczać bezwzględność, którą się charakteryzujemy, a także wysoki poziom agresji. I ostrzeżenie, że powinniśmy zacząć nad sobą ostro pracować. Podobnie, kiedy to my we śnie wcielamy się w rekina. Nasza podświadomość ostrzega nas wówczas, by przestać w życiu szarżować. Druga interpretacja snu o rekinie to ostrzeżenie śniącej osoby przed tym, że wkrótce może zostać wprowadzona w błąd.

A co według sennika oznacza, kiedy rekin atakuje? Cóż, nic dobrego. Może się okazać, że w krótkim czasie znajdziemy się w bardzo niekomfortowej sytuacji, z której trudno znaleźć dobre wyjście. Mało tego. Nikt nie będzie chciał nam pomóc wydostać się z niej. Rekin jest tu symbolem zawistnika, który stoi gdzieś w cieniu i ma negatywny wpływ na nasze życie. Musimy zmierzyć się z problemem osobiście.

Możemy także śnić o ataku rekina, który jednak nie dotyczy nas bezpośrednio. Co wtedy myśleć o takim śnie? Może to być ostrzeżenie przed niepewnymi interesami, które warto potraktować poważnie i od nich odstąpić. Choć zyski mogą kusić...

Sen o rekinie – popularne interpretacje

To nie jedyne interpretacje snów o rekinie. Przecież wielki drapieżnik może przyśnić nam się w różnych kontekstach – jako rekin ludojad, ryba młot albo stado żerujących rekinów. Każdy z tych snów może być tłumaczony zupełnie inaczej, jednak wszystkie mogą być symptomami dręczącego nas lęku. Wszak śni nam się bardzo niebezpieczne i agresywne zwierzę. Co może zwiastować, kiedy widzimy rekina ludojada we śnie? Ano tyle, że w naszym towarzystwie pojawiła się pewna niebezpieczna osoba, ze strony której możemy spodziewać się ataku. A kiedy we śnie pływa nad nami stado rekinów? Hm, sennik jest w tej sprawie jednoznaczny. Ma to oznaczać bardzo rozpustne życie, które budzi grozę i zażenowanie pozostałych członków naszej rodziny. Nie będziemy mieli wówczas łatwego życia, bo cała rodzina będzie takie zachowanie krytykować. Może się to zmienić, gdy przyśni nam się martwy rekin. Oznacza to uporządkowane życie.

Sennik podaje również feministyczną interpretację, dotyczącą kobiety śniącej o rekinach. Według sennika, gdy kobieta śni o rekinie , oznaczać może to, że nie potrzebuje w swoim życiu mężczyzny i wszystko może zrobić sama.

Kiedy widzimy rekina we śnie...

Rekinami nazywa się osoby, które bardzo agresywnie poruszają się w swoim środowisku. Rekiny podziemia, giełdy, finansjery to albo okrutni przestępcy, albo osoby inwestujące czyjeś pieniądze w fundusze wysokiego ryzyka lub też zarządzające ogromnymi sumami. Kiedy zaś w naszym śnie w oddali majaczy sylwetka rekina, to... choć nie jest to miła sytuacja, nie musimy wcale się bać. Rekin wprawdzie oznacza kogoś niebezpiecznego, na przykład szantażystę, ale jego groźby to słowa bez pokrycia, które w żaden sposób nie będą rzutować na nasze życie. Nie przejmujmy się więc.

Widząc rekina w wodzie, pewnie wpadlibyśmy w panikę i próbowali mu umknąć. Uciekając przed rekinem we śnie, metaforycznie uciekamy od własnych lęków, które drążą nas od jakiegoś czasu. Nie muszą być konkretne, ale po prostu wypełniają naszą duszę i pozostawiają niespokojną. Co radzi w takich momentach sennik? Zakończyć ucieczkę, zatrzymać się i spojrzeć tym lękom w oczy. To sposób na oswojenie strachu i wyeliminowanie go z własnego życia. Jako zwieńczenie tego trudu możemy potraktować symbolikę snu z rekinem zabitym naszymi rękami. Pokonanie agresora to tak naprawdę zapowiedź sukcesu i zwycięstwa nad przeciwnościami losu, z którymi przyszło się nam borykać. Jest szansa, że wszystko pójdzie we właściwym kierunku.

Zobacz także:

W jaki sposób odczytywać sny o śmierci bliskiej osoby?

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Czego pragną kobiety według horoskopu? Zdradza astrolog Merkurja!

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości