Gwiazdy

Nie żyje uczestnik polskiego "Mam Talent". Agnieszka Chylińska szalała podczas jego występu

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch

Nie żyje Roman Gładyś. Mężczyzna dał się poznać jako uczestnik talent-show. W programie "Mam Talent" muzyk-amator podbił serce Agnieszki Chylińskiej, śpiewając piosnkę stworzoną specjalnie dla niej. 

Nie żyje Roman Gładyś, uczestnik Mam Talent

- Nie żyje Roman Gładyś, muzyk-amator i wynalazca z Grzybowej Góry – podał serwis echodnia.eu. Muzyk zmarł 30 stycznia 2022 roku w wieku 79 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 3 lutego o godzinie 12:00, w parafii Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym.

Roman Gładyś – kim był?

Roman Gładyś dał się poznać za sprawą  licznych występów w programach rozrywkowych. Największą popularność przyniósł mu jednak udział w 2014 r. w "Mam Talent", podczas którego zaprezentował swoje zdolności muzyczne.  Mężczyzna zaśpiewał wówczas piosenkę "Galopada". - Cztery lata przygotowywałem się do tego programu. Wcześniej byłem w pierwszej edycji i w trzeciej. Mam dobre piosenki, a ludzie chcą ich słuchać. Muszę wsiadać w autobus z gitarą i jechać do remizy i śpiewam - opowiadał przed wyjściem na scenę. Po występie jurorzy wiedzieli jaka będzie odpowiedź. Pan Roman usłyszał trzy raz "tak".

- Panie Romanie, ja kupuję pana płytę, wrzucam do samochodu i czuję, że będę miał niezłe atrakcje w tym samochodzie! Ja widzę pana po raz pierwszy i dla mnie pan jest zjawiskowy, kobiety wchodzą mi na kolana, widownia szaleje, jestem na "tak" – mówił w programie juror, Agustin Egurrola.

Roman Gładyś muzykował także na co dzień.  Był założycielem zespołu "Śpiewające Słoneczniki" oraz chóru "Romano". Sam komponował muzykę i tworzył teksty, wydał także  pięć śpiewników, w których znalazło się ponad 150 piosenek. Co więcej, muzyk-amator miał na swoim koncie około 200 projektów klawiatur i zapisów nutowych, które były opiniowane przez specjalistów z Instytutu Pedagogiki Muzycznej w Warszawie.

Występ Romana Gładysia można obejrzeć na stronie programu "Mam Talent".

Nie żyje Roman Gładyś
Roman Gładyś Nie żyje Roman Gładyś Źródło: TVN.pl

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: tvn.pl

Pozostałe wiadomości