Gwiazdy

Robert Pattinson głodził się dla idealnego wyglądu. "Przez dwa tygodnie jadłem tylko ziemniaki"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Robert Pattinson

Robert Pattinson rozkochał w sobie nastolatków sagą "Zmierzch", a niedawno rolą "Batmana". Nie każdy wie, że za jednym z najlepiej opłacanych aktorów na świecie stoją ogromne kompleksy i presja. Jakie podejście do własnego ciała ma gwiazdor, a czego wymagała od niego branża filmowa?

Robbert Pattinson - historia kariery

Robert Pattinson od dziecka wsiąkał w świat show-biznesu. Jako zaledwie 4-latek zaczął uczyć się gry na fortepianie i gitarze. Później talent poszedł na bok, bo chłopak słynął z problemów wychowawczych. W wieku 12 lat został wydalony ze szkoły za kradzieże w sklepach. Dojrzałość sama zapukała do drzwi przyszłej gwiazdy kina. W wieku 13 lat Pattinson rozpoczął przygodę z amatorskim klubem teatralnym. W wieku 15 lat zagrał Cedrica Diggory'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia", debiutując w pierwszej poważnej aktorskiej roli.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

Prawdziwa sława przyszła do Roberta, gdy świat oszalał na punkcie granej przez niego postaci Edwarda Cullena. Saga "Zmierzch" zapewniła mu tym samym miejsce wśród najlepiej opłacanych aktorów na świecie. W 2010 roku magazyn "Time" umieścił go na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Ostatnim głośnym filmem z Pattinsonem w roli głównej jest najnowszy "Batman", gdzie ponownie zachwycił fanów swoją kreacją.

Robert Pattinson głodził się dla roli

Kulisy sławy idola nastolatków są jednak zatrważające. Aktor wyznał, że ciążąca na nim presja idealnego wyglądu była tak silna, że mimo braku kompleksów, totalnie jej uległ.

- Bardzo łatwo jest znaleźć się w błędnym kole liczenia kalorii i odchudzania. Nawet jeśli na początku obserwowanie spożycia kalorii wydaje się niegroźne, jest to tak naprawdę bardzo uzależniające. Często nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak podstępny jest to nawyk - podkreślił gwiazdor w wywiadzie udzielonym "ES Magazine".

- Próbowałem w zasadzie każdej możliwej diety. Kiedyś w ramach detoksu przez dwa tygodnie jadłem same ziemniaki. W moim jadłospisie były wtedy tylko gotowane ziemniaki i różowa sól himalajska. Najwyraźniej to oczyszcza organizm... Cóż, z pewnością powoduje, że chudniesz. Kiedy indziej próbowałem diety ketogenicznej. Myślałem, że to rewelacyjne rozwiązanie, bo można cały czas zajadać się wędlinami i serami. Nie zdawałem sobie jednak sprawy z tego, że nie można pić piwa, bo wtedy stosowanie tej diety całkowicie mija się z celem - wyjawił odtwórca roli Batmana.

Jak dodał, krępuje go mówienie o swojej sprawności fizycznej. Podczas wywiadów unika tego tematu, by nie porównywać się do innych mężczyzn.

- Gdy wchodzisz w ten schemat odpowiadania na pytania o treningi, jakie wykonujesz na potrzeby danej roli, staje się to dość krępujące. Bo zawsze znajdzie się jakiś facet, który jest w lepszej formie niż ty - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

ES Magazine

Źródło zdjęcia głównego: Cindy Ord/Getty Images

Pozostałe wiadomości