Gwiazdy

Robert Makłowicz wspomina: "Siedziałem na kolanach Karola Wojtyły"

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Robert Makłowicz u Kuby Wojewódzkiego

Robert Makłowicz potrafi mówić o jedzeniu tak, że opowieść jest lepsza od opisywanego dania. Krytyk kulinarny był gościem w trzecim odcinku nowego sezonu programu "Kuba Wojewódzki". Panowie wspominali swoją młodość, a także rozmawiali o schabowym i sporcie.

Robert Makłowicz w programie "Kuba Wojewódzki"

Robert Makłowicz był gościem Kuby Wojewódzkiego. Podczas wywiadu dziennikarz TVN poruszył temat dotyczący dzieciństwa krytyka kulinarnego. Okazało się, że ten, jako mały chłopiec, uczęszczał do przedszkola prowadzonego przez zakonnice. Siostra zajmująca się jego grupą stworzyła teatr, w którym często występował. - Grałem na przykład św. Jana Kantego czy królewicza. Byliśmy też góralami. Portki góralskie to były kalesony. Zakonnica zaszywała rozporki i przyszywała parzenice, miałem również kierpce - wspominał krytyk kulinarny.

Na premiery często przychodził Karol Wojtyła, który w tamtym czasie był kardynałem. Jak przyznał Robert Makłowicz, podczas jednego ze spektakli siedział na kolanach przyszłego papieża. Na pytanie Kuby Wojewódzkiego, jak do tego doszło, odpowiedział żartobliwie: - Byłem po prostu niezwykle interesujący już jako dziecko.

W programie Robert Makłowicz zdradził też, że w młodości był hipisem. - W jeansy miałem wszyte kliny z flagi amerykańskiej. Ktoś mi ją namalował - wyjawił. Jego zdaniem, najgroźniejszą w czasach jego młodości subkulturą byli gitowcy. - Mieli tatuaże, sznyty i żeby blizna była większa, trzeba było podobno włożyć tam główkę od zapałki. Również grypsowali - opowiadał.

Dodał także, że sam nie zdecydowałby się na ozdobienie ciała, ale spotkał osobę, która wytatuowała sobie jego autograf. - To była dziewczyna z Węgier. Podpisałem się jej na ręku, a ona sobie zrobiła tatuaż - powiedział.

W programie Robert Makłowicz i Kuba Wojewódzki rozmawiali jeszcze o schabowym, sporcie i języku debaty publicznej.

"Kuba Wojewódzki" – gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinki talk-show w każdy wtorek o 22:30 na antenie TVN. Zarówno poprzednie, jak i nowy sezon obejrzysz również w serwisie VOD player.pl.

Premierowe i archiwalne odcinki dostępne są również w Playerze. Dodatkowo tylko na użytkowników serwisu player.pl po każdym odcinku czeka "Kuba Wojewódzki. Ciąg dalszy".

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości