Gwiazdy

Robert Korzeniowski o córce. "Jestem bardzo dumny, jak każdy ojciec, który wspiera talent dziecka"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Robert Korzeniowski o córce

Córka Roberta Korzeniowskiego niedawno miała wernisaż swoich obrazów. Wiele znanych osób gratulowało Angelice Korzeniowskiej sukcesu. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską sportowiec zdradził, jak wspiera dzieci w osiąganiu swoich celów.

Robert Korzeniowski o córce

Angelika Korzeniowska jest absolwentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Niedawno, w trakcie wernisażu wystawy wspierał ją tata, Robert Korzeniowski. Sportowiec jest niezwykle dumny ze swojej córki.

- Ja jestem bardzo dumny, oczywiście, jak każdy ojciec, który wspiera talent dziecka. Teraz już mogę tylko kibicować i promować sztukę. "Sztuka postrzegania", taka była jej ostatnia wystawa przy ulicy Grzybowskiej. Dla mnie jest to coś wyjątkowego, bo Angelika zapowiadała się na niezłą sportswoman. Zafascynowała mnie tym, że w wieku lat 8, zrobiła i nie powiedziała mi o tym, pracę artystyczną, która została potem przełożona na pocztówkę wysłaną do sportowców do Sydney. Odebrała nagrodę od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego - relacjonował Robert Korzeniowski.

Olimpijczyk był przekonany, że to jedynie dziecięca zabawa, jednak jego córka postanowiła poświęcić się sztuce i zawodowo realizować w tym obszarze. Teraz Angelika Korzeniowska tworzy także opowieści dźwiękowe.

Robert Korzeniowski o sporcie w rodzinie

Angelika Korzeniowska zamieniła sport na sztukę, choć nie zapomniała o aktywności. Robert Korzeniowski wspierał zawsze córkę w tym, co robiła.

- Owszem, zawsze wspierałem córkę, dzieci, bo mam trójkę dzieci, jeszcze przysposobionego syna żony. Wszystkich zachęcam do aktywności sportowej i wydaje mi się, że to jest nasz obowiązek na wstępnym etapie. Co później dzieci z tym zrobią to się okaże. To, co jest bardzo ważne, to że sport uczy radzenia sobie w życiu, układania planu dnia, radzenia sobie ze stresem, poznawania ludzi. To jest wartość, która jest wyższa jeszcze od samej aktywności - podkreślił Robert Korzeniowski.

Z Robertem Korzeniowskim rozmawialiśmy w trakcie sesji zdjęciowej zapowiadającej Sportową Zimę w TVN. Transmisję skoków narciarskich można oglądać w stacji TVN oraz Player.pl od 20 listopada.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości