Gwiazdy

Polscy youtuberzy wykorzystują swoje zasięgi i pomagają służbie zdrowia. Zebrali już prawie pół miliona złotych

Gwiazdy

Popularność influencerów może być wykorzystywana nie tylko w kwestiach reklamowych, ale także, by nieść pomoc. W trudnej sytuacji, jakiej przyszło nam żyć, pomocną dłoń do służby zdrowia wyciągnęli twórcy internetowi Karol Wiśniewski – Friz, Łukasz Wojtyca - Wujek Łuki oraz ich znajomi.

Pomoc dla medyków

Karol Wiśniewski-Friz wspólnie z członkami Ekipy oraz innymi youtuberami wpadli na pomysł ogólnopolskiej zbiórki dla medyków. Dzięki wspólnym działaniom twórcy internetowi kolejny raz pokazali siłę Internetu. W zaledwie kilka dni organizatorom udało się zebrać około 500 tysięcy złotych. Skąd taki pomysł?

Karol Wiśniewski przyznał, że choć nie przebywa obecnie w Polsce, wiele słyszał o dramatycznej sytuacji lekarzy, którzy nie są przygotowani na walkę z koronawirusem. W szpitalach wciąż brakuje potrzebnego sprzętu, maseczek, przyłbic. Youtuberzy zrozumieli, że każda pomoc jest potrzebna i warto dołożyć swoją cegiełkę.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie realnie pomóc i w momencie, kiedy zebraliśmy ludzi oraz odpowiednie już doświadczenie, w ciągu krótkiego czasu postanowiliśmy zrobić taką akcję

– powiedział Łukasz.

Zbiórka youtuberów

Karol przyznał, że mając firmę, która zajmuje się produkcją odzieży, zdał sobie sprawę, że jest w stanie wyprodukować potrzebne rzeczy taniej, niż te dostępne na rynku. W tydzień wraz ze współpracownikami zrobił rozpoznanie, zebrał sztab ludzi w Polsce i uruchomił zbiórkę pieniędzy. Inicjatywa okazała się bardzo "wydajna", a siła Internetu ogromna. Widać to poprzez ilość wpłacających osób. W czasie, gdy youtuberzy prowadzili różne transmisje, ludzie wpłacali gigantyczne kwoty na zbiórkę. Także sami twórcy przeznaczyli na zrzutkę 100 tysięcy złotych z prywatnych pieniędzy.

Nasza akcja jest prosta. Chcemy pomóc służbie zdrowia, pracownikom medycznym we wszystkim, w czym możemy. Dzięki naszym zasięgom mogliśmy dotrzeć do firm, które też chciałby pomóc, ale nie mają infrastruktury, a my jesteśmy medium, w którym wszystkie firmy mogą się spotkać i możemy zrobić fajne rzeczy

- powiedział Karol.

W poniedziałek zakończył się także turniej w grę League of Legends, który zorganizowali znani polscy raperzy. To bezprecedensowe wydarzenie połączyło dwa odmienne światy, muzyków i youtuberów. Wszystkie zebrane środki także trafiły na zrzutkę.

To, co nas zaskoczyło pozytywnie, to ludzie chcą pomóc i widzą, że ta pomoc ma efekty. Na Instagramie naszej marki pojawił się filmik, gdzie przekazujemy już pierwsze produkty

– powiedziała Karol.

Wy także możecie wspomóc zbiórkę. Każda pomoc się liczy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości