Gwiazdy

Anna Chowaniec - Polka, która podbiła Carnegie Hall. Próbkę swojego talentu zaprezentowała na naszej scenie

Gwiazdy

Anna Chowaniec jest piosenkarką i pianistką. Mimo młodego wieku Polka zdołała podbić świat i ma za sobą występy w Carnegie Hall. Jak to się stało, że pojawiła się na jednej z najbardziej prestiżowych scen świata? O tym 22-latka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Anna Chowaniec w Carnegie Hall

Anna Chowaniec pochodzi z Legnicy, śpiewa i gra na pianinie. Choć ma zaledwie 22 lata już dwukrotnie zaprezentowała swój talent na jednej z najbardziej prestiżowych scen świata, czyli nowojorskiej Carnegie Hall.

- Mając lat 16 zaśpiewałam w Carnegie Hall, a rok później pojawiłam się tam jako pianistka - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Chowaniec.

Jak tam trafiła?

- Zaprezentowałam się w Carnegie Hall dzięki międzynarodowym konkursom muzycznym. Najpierw był to konkurs wokalny, następnie pianistyczny. Po prostu byłam sobą i zaprezentowałam się najlepiej, jak mogłam - dodała.

Próbkę swojego niezwykłego talentu młoda artystka zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN. Wokalistka wykonała utwór "Światło". Jak wypadła? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Anna Chowaniec - kim jest?

Anna Chowaniec swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 8 lat. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu, wokalistką, autorką tekstów oraz muzyki. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Łódzkim.

Młoda artystka zdobyła II miejsce na The American Protege International Vocal Competition 2015 w Nowym Jorku, II miejsce w konkursie organizowanym przez American Fine Arts Festival (AFAF) o nazwie ,"Golden Voices" w New Jersey oraz nagrodę Honorable Mention Winner na międzynarodowym konkursie International Piano&Strings Competition w Nowym Jorku.

Wokalistka nie ogranicza się do jednego gatunku i próbuje swoich sił w różnych nurtach. Jej ostatni singiel pt.,"Światło" jest osadzony w popowo-hip-hopowym stylu. Producentem utworu jest SHDOW, który ma na swoim koncie współpracę z czołówką polskiego hip-hopu, rapu i popu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Dominika Tajner o nowej miłości i najtrudniejszych momentach w życiu. "Każdy myśli, że jestem silna"

Paulina Krupińska-Karpiel publikuje zmysłowe zdjęcia i składa życzenia z okazji Dnia Mężczyzny. Fani: "Zjawiskowe"

Rolkarze z Tarnowskich Gór mistrzami świata. Dla punktów bonusowych trener zrobił sobie tatuaż

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości