Hobby

Rolkarze z Tarnowskich Gór mistrzami świata. Dla punktów bonusowych trener zrobił sobie tatuaż

Hobby

Rolkarze z Tarnowskich Gór mistrzami świata. Dla punktów bonusowych trener zrobił sobie tatuaż

Agresywna jazda na rolkach cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych. Skomplikowane triki na rampach i poręczach są bardzo trudne, ale oczywiście trening czyni mistrza. Dobrze wie o tym drużyna rolkarzy z Tarnowskich Gór.

Rolkarze z Tarnowskich Gór sięgnęli po mistrzostwo świata

Jak wiadomo, Polacy mogą pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej w wielu dyscyplinach sportowych. Nasi reprezentanci mają na koncie mistrzostwa świata między innymi w siatkówce czy skokach narciarskich. Powodów do dumy jest znacznie więcej. Ostatnio młodzi rolkarze z Tarnowskich Gór zajęli pierwsze miejsce w największych na świecie zawodach w agresywnej jeździe na rolkach.

- W tym roku ze względu na pandemię konkurs Winter Fresh został zorganizowany internetowo - tłumaczył Michał Pyrkosz w rozmowie z naszym reporterem, Robertem Stockingerem.

Sportowcy musieli wysłać nagrania, na których prezentowali ponad 240 trików.

Polacy triumfują w agresywnej jeździe na rolkach

Rywalizacja była bardzo zacięta i finalnie pierwsze miejsce zajęły aż 4 drużyny. Jak do tego doszło? Obyło się bez dogrywki - jurorzy przyznali za to punkty bonusowe najlepszym rolkarzom. Aby je otrzymać, sportowcy musieli nagrać filmik, na którym tatuują sobie logo organizatora konkursu.

- Najbardziej wymagające triki są te wykonywane na poręczach i rurach - mówił Pyrkosz.

Choć ten sport wydaje się bardzo niebezpieczny, to z roku na roku w drużynie pojawia się coraz więcej młodych dziewcząt z pasją do jazdy na rolkach. Trenerzy nie kryją, że bardzo ich to cieszy.

Robert Stockinger również pochwalił się próbką swoich umiejętności. Jak mu poszło? Zobaczcie materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Robert Stockinger
Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0