Gwiazdy

Piotr Jacoń nie przebiera w słowach i uderza w Czarnka. "Cofa się stojąc w miejscu"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Piotr Jacoń w DDTVN

Minister Czarnek został prawnie zmuszony do przeproszenia za słowa o społeczności LGBTQ+. Oczywiście zrobił to w swoim stylu - nie żałował tego, co powiedział. Wykonał jedynie wyrok sądu. Piotr Jacoń uważa to zachowanie za haniebne. W gorącym wpisie odniósł się też do prezesa PiS.

Piotr Jacoń walczy o prawa osób LGBTQ+

Piotr Jacoń jest jednym z najważniejszych głosów w kraju, jeśli chodzi o społeczność LGBTQ+. Dziennikarz TVN24 wydał książkę "My, trans", w której rozmawia z rodzicami transpłciowych dzieci. Jego córka Wiktoria jakiś czas temu przyznała, że źle się czuje we własnym ciele i rozpoczęła terapię hormonalną. Kluczowe okazało się wsparcie rodziców, na które mogła liczyć od samego początku. Tym bardziej że musiała pozwać ich do sądu, ponieważ innego rozwiązania polskie prawo nie przewiduje. Powództwo, z jakim wystąpiła nazywane, jest powództwem o ustalenie płci. Piotr Jacoń przyznał nawet, że proces był wykańczający psychicznie zarówno dla niego i jego żony, jak i dla ich córki. Procedury są bezlitosne. Dzisiaj jednak rodzinna dziennikarza może cieszyć się bliskością i spokojem.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Piotr Jacoń został niedawno uhonorowany Medalem Wolności Słowa. Wyróżnienia są przyznawane w kilku kategoriach przez Fundację Grand Press. Laureatami zostają osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego. Dziennikarz TVN24 otrzymał wyróżnienie za działalnie w przestrzeni medialnej na rzecz osób transpłciowych. 

Piotr Jacoń o Przemysławie Czarnku i Jarosławie Kaczyńskim

Piotr Jacoń czynnie działa na rzecz społeczności LGBTQ+, co rusz komentując w mediach społecznościowych bieżące wydarzenia. Czarnek i Kaczyński doigrali się ostatnio konsekwencji za wypowiedziane słowa o osobach o odmiennej od nich tożsamości płciowej. Choć niewiele sobie z tego robią, to duża zmiana w polskiej rzeczywistości.

- Taki dzień. Prezes Kaczyński ukarany za rechot z transpłciowości. Minister Czarnek przeprasza za słowa o społeczności LGBTQ+. Jarosław Kaczyński był wzywany przed sejmową komisję etyki dwukrotnie. Nie przyszedł ani razu. Pan minister wrzucił posta na FB. Z tego, co pisze, wynika jedno: cofa się, stojąc w miejscu. Ciekawe. Ja bym to badał. Ten dzień pokazuje, że nie wolno odpuszczać. Ale uczy też, że umiejętność nieodpuszczania przyda się jeszcze nie raz - czytamy we wpisie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Pozostałe wiadomości