Która placówka edukacyjna znalazła się na pierwszym miejscu?
Rozpoczął się kolejny Tęczowy Piątek. Święto młodych osób LGBT+ zawita do ponad 100 szkół, które tym razem zawalczą o widoczność, szczególnie narażonej na dyskryminację, queerowej młodzieży z mniejszych miejscowości.
- Wiedziałem, że publicznie mnie wzmocni - wyjawił Konrad Braciak.
Elliot Page w autobiografii zatytułowanej "Pageboy" opisuje nieprzyjemną rozmowę z hollywoodzkim aktorem, który chciał go "wyleczyć z homoseksualizmu".
Minister Czarnek został prawnie zmuszony do przeproszenia za słowa o społeczności LGBTQ+. Oczywiście zrobił to w swoim stylu - nie żałował tego, co powiedział. Wykonał jedynie wyrok sądu. Piotr Jacoń uważa to zachowanie za haniebne. W gorącym wpisie odniósł się też do prezesa PiS.
Kobiety pozostawiły odsłonięte piersi. Jaki miały cel?
Trwa Pride Month, czyli Miesiąc Dumy wszystkich osób LGBT+. Z tej okazji na Playerze powstała specjalna kolekcja "Miesiąc Równości". Wybrane pozycje nie tylko zapewnią widzom rozrywkę, ale także dawkę edukacji w temacie mniejszości seksualnych.
Był torturowany i poddawany elektrowstrząsom, a te "zabiegi" miały go "wyleczyć".
Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności.
Program "Prince Charming" zadebiutował w Player.pl 12 października 2021 roku. Jest to pierwsze reality show w Polsce, w którym uczestnikami są tylko homoseksualni mężczyźni. Co o programie mówi jego uczestnik, Mateusz Kozioł?
Pocałunek Marty z Iwoną wywołał istne medialne tornado, choć żadna z dziewczyn nigdy nie ukrywała łączącej ich relacji. Otrzymały później wiele wiadomości, w których ludzie dziękowali im za otwartość, szczerość i przełamywanie stereotypów, które nadal mocno zakorzenione są w wielu środowiskach. - Zamykanie się na świat, ukrywanie, na dłuższą metę na pewno nie przynosi niczego dobrego. To otwartość daje siłę – zapewnia Marta Warchoł w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.
W Warszawie powstało miejsce dla doświadczonych przemocą gejów, lesbijek, bi- i transseksualistów. Pobyt w hostelu jest bezpłatny, jednak by się tam dostać, trzeba spełniać pewne warunki, między innymi adres hostelu musi pozostać tajemnicą. Czemu służą tego typu restrykcje? O tym w Dzień Dobry TVN odpowiedzieli nasi goście - Yga Kostrzewa, działaczka Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz dr Konrad Ambroziak, psychoterapeuta i filozof.