osoby LGBT

    osoby LGBT

    Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności. 

    Pocałunek Marty z Iwoną wywołał istne medialne tornado, choć żadna z dziewczyn nigdy nie ukrywała łączącej ich relacji. Otrzymały później wiele wiadomości, w których ludzie dziękowali im za otwartość, szczerość i przełamywanie stereotypów, które nadal mocno zakorzenione są w wielu środowiskach. - Zamykanie się na świat, ukrywanie, na dłuższą metę na pewno nie przynosi niczego dobrego. To otwartość daje siłę – zapewnia Marta Warchoł w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

    Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.

    W Warszawie powstało miejsce dla doświadczonych przemocą gejów, lesbijek, bi- i transseksualistów. Pobyt w hostelu jest bezpłatny, jednak by się tam dostać, trzeba spełniać pewne warunki, między innymi adres hostelu musi pozostać tajemnicą. Czemu służą tego typu restrykcje? O tym w Dzień Dobry TVN odpowiedzieli nasi goście - Yga Kostrzewa, działaczka Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz dr Konrad Ambroziak, psychoterapeuta i filozof.