Transpłciowy syn Jacka Braciaka w nagiej sesji: "Jestem dumny z ciała"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sytuacja osób transpłciowych na świecie
Sytuacja osób transpłciowych na świecie
Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
Coming out po polsku
Coming out po polsku
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
(Nie)tolerancja nasza powszednia
(Nie)tolerancja nasza powszednia
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Konrad Braciak, transpłciowy syn aktora Jacka Braciaka, wziął udział w nagiej sesji do kalendarza magazynu "Replika". W rozmowie z dwumiesięcznikiem wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na taki krok. - Wiedziałem, że publicznie mnie wzmocni - wyjawił.

Jacek Braciak - rodzicielski coming out

W listopadzie 2021 roku Jacek Braciak w miesięczniku "Zwierciadło" dokonał rodzicielskiego coming outu. - Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni - mówił aktor.

Później w rozmowie z dwumiesięcznikiem "Replika" do tej sytuacji odniósł się Konrad. - Gdy spotkaliśmy się jeszcze przed publikacją wywiadu, [tata - red.] powiedział mi, że poprawił dziennikarkę, że nie ma trzech córek, tylko dwie i syna. Nie wiedziałem tylko, że pojawi się mój nekronim [żeńskie imię nadane Konradowi po urodzeniu - przyp. red.], ale w pełni rozumiem, dlaczego tak się stało. Sądzę też, że było to nie do uniknięcia - przyznał syn Jacka Braciaka.

Konrad Braciak w nagiej sesji

Teraz Konrad Braciak dołączył do osób, które wzięły udział w nagiej sesji do kalendarza "Repliki".

- Z przyjemnością anonsujemy nasze dwa nagie kalendarze na 2024 r. – z queerowymi mężczyznami i z queerowymi kobietami. [...] W kalendarzu "Naga duma" nago pozują geje, mężczyzna panseksualny i mężczyzna transpłciowy - czytamy na instagramowym profilu magazynu.

W rozmowie z dwumiesięcznikiem syn aktora wyjaśnił, dlaczego zdecydował się wziąć udział w projekcie.

- Kiedy otrzymałem propozycję pozowania nago w kalendarzu, instynktownie zapaliłem się do tego pomysłu. Nie chciałem jednak podejmować pochopnej decyzji, więc dałem sobie czas do namysłu. Ostatecznie powiedziałem "tak". Wiedziałem, że pozowanie nago i pokazanie zdjęcia publicznie wzmocni mnie. Jestem dumny z ciała, które tak długo było dla mnie (i nadal bywa) źródłem bólu i powodem traum - wyjaśnił.

- Poza tym nic tak nie w*****a transfobów jak widok szczęśliwej osoby transpłciowej. Rzeczywiście, po sesji foto, na którą przyszedłem z moim partnerem Pawłem, czułem pewność siebie, poczułem się odważny. Wiem, jak ważna jest dla mnie obecność osób trans w przestrzeni publicznej. To zdjęcie dedykuję trans mężczyznom, którzy pomogli mi znaleźć w sobie odwagę i wszystkim osobom transpłciowym odwagi potrzebującym - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: "Replika"/natemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości