transpłciowe dziecko

  Noella McMaher ma zaledwie dziesięć lat, a już podbija wielki świat mody. Dziewczynka została okrzyknięta najmłodszą transpłciową modelką, która wzięła udział w New York Fashion Week. Jak zaczęła się jej przygoda z pracą na wybiegu?

  Córka Piotra Jaconia, Wiktoria, jakiś czas temu dokonała coming outu i wyznała, że jest osobą transpłciową. Mimo że ma już za sobą sprawę sądową o skorygowanie płci, to nadal musi mierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Ostatnio sporo przykrości sprawiła jej wizyta u lekarza. Co się stało?

  Kilka miesięcy temu dziennikarz TVN24, Piotr Jacoń przyznał, że ma transpłciową córkę. Niedawno Wiktoria musiała pozwać do sądu swoich rodziców, ponieważ innego rozwiązania polskie prawo nie przewiduje. Powództwo z jakim wystąpiła nazywane jest powództwem o ustalenie płci. Jak to wygląda i co czują obie strony takiego procesu?

  "Moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie".

  Badania pokazują, że blisko 60 proc. osób transpłciowych boi się przyznać swoim najbliższym, że ich płeć biologiczna nie jest zgodna z tą psychiczną. Jedną z tych, które odważyły się szczerze powiedzieć bliskim o problemie, jest dziecko Piotra Jaconia. Dziennikarz TVN24 opisał doświadczenia swoje i innych rodziców w książce "My, trans". O pracy nad nią opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Jamie Lee Curtis postanowiła podzielić się bardzo intymnymi faktami ze swojego życia. Aktorka wyznała, że ma transpłciowe dziecko. Zdradziła jak przemiana wpłynęła na jej rodzinę oraz jak zareagowała ona i jej mąż.

  Piotr Jacoń przyznał w wywiadzie dla "Repliki", że jego dziecko jest transpłciowe. Córka Wiktoria jakiś czas temu przyznała, że źle się czuje we własnym ciele i rozpoczęła terapię hormonalną. Jak dziennikarz TVN24 i jego żona zareagowali na ten coming out?

  15-letni transpłciowy chłopiec popełnił samobójstwo. Po jego śmierci rodzice nie mogli się porozumieć w sprawie płci zmarłego dziecka i podpisu imienia na nagrobku. Dlatego zdecydowali, że podzielą prochy i wyprawią dwa pogrzeby.

  Coming out to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jaką mierzą się nastolatkowie, a nawet dorośli ludzie. Strach przed tym co powiedzą najbliżsi często działa paraliżująco. Jak zatem powinni reagować i zachowywać się rodzice, których dzieci wyjawiają prawdę? O tym opowiedziała nam Agnieszka Rynowiecka, psycholożka, psychoterapeutka.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bisewską, mamę osoby transpłciowej oraz Cecylię Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. Co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe? Dlaczego jest to pewnego rodzaju pożegnanie? Jeżeli osoba transpłociowa chce zmieć płeć, musi pozwać swoich rodziców. Dlaczego? Jak wygląda procedura zmiany płci w Polsce? Jak wspierać transpłciowe dziecko? Poznajcie historię najmłodsza w Polsce osoba transseksualnej. I zobaczcie, jaką drogę przeszła, by z Oliwiera stać się Oliwią.