Każde dziecko marzyło, by się do niego dodzwonić. Co dziś robi prezenter kultowego programu Hugo?

Piotr Galus
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kiedyś prowadził „Hugo”, a co robi dzisiaj?
Kiedyś prowadził „Hugo”, a co robi dzisiaj?
Poranny rozruch na dzień dobry!
Poranny rozruch na dzień dobry!
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Piotr Galus zyskał sympatię widzów jako gospodarz programu Hugo. Choć w jego życiu wiele się zmieniło, to nie zrezygnował z pracy dziennikarskiej. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o karierze, ale też podzielił się wzruszającą historią.

Co dziś robi Piotr Galus, który prowadził program Hugo?

Jedno z najmłodszych pokoleń widzów, które oglądało kultowy program, ma dziś 20 lat. Wciąż pamięta Piotra Galusa i zaczepia go na ulicy. Jak potoczyła się jego kariera, gdy Hugo zniknął z ekranów?

- Już prowadząc program chciałem zostać przy dziennikarstwie - zdradził Piotr Galus w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. - W zupełnie innym kierunku się to wszystko potoczyło, ale na samym początku chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy się do mnie nie dodzwonili. Nawet koleżanka z waszego zespołu powiedziała: "wiesz co, nigdy się nie dodzwoniłam, a chciałam". Także przepraszam was i od razu wyjaśnię, że te linie były obłożone i nie były drogie, więc nikt nigdy nie płacił więcej niż za telefon do koleżanki - podkreślił.

Piotr Galus rozpoczął pracę na planie podczas studiów i wówczas nie myślał o tym, że charakterystyczna rola może do niego przylgnąć na nieco dłużej, niż sam by sobie tego życzył.

- Po kilku latach rzeczywiście byłem bardzo kojarzony z tym programem i tą postacią. Miałem taką refleksję: gdzie są postacie, które ja kojarzę z dzieciństwa - Pan TikTak, Ciotka Klotka, co oni dzisiaj robią, że ich nie ma? - przyznał. - Zastanawiałem się, czy prowadzą smutne życie kogoś, kto już nie rozwinął się w telewizji i nie było dla niego miejsca, czy też zajmują się jakimiś fantastycznymi rzeczami. Bardzo szybko przestałem o tym myśleć, zająłem się sobą i swoim rozwojem. Po studiach poszedłem w sport. Zorientowałem się, że ten chudy pan z telewizji dostał lekkiego brzuszka i coś trzeba było z tym zrobić - dodał.

Piotr Galus - kariera w radiu

Ta decyzja całkowicie odmieniła jego życie. Nie tylko trafił do radia, gdzie współtworzył pogram sportowy, ale też na poważnie zajął się pracą nad sylwetką - nie tylko swoją, ale również swoich podopiecznych. Wcześniej jednak zdobył konieczną wiedzę, kształcąc się na licznych kursach trenerskich. Obecnie łączy pracę na siłowni z prowadzeniem dwóch radiowych audycji: "Czwarty bieg" oraz "Gimnastyka Poranna", którą 90 lat temu zaczęło nadawać Polskie Radio.

- Pięć minut, proste ćwiczenia i im więcej słowa, tłumaczenia tego, jak ćwiczyć - to jest ważne - wyjaśnił. - Taką pieczęcią, która powiedziała: "dobrze to robicie" był kontakt podopiecznych z Lasek [podwarszawskiego ośrodka dla niewidomych - przyp. red.], którzy powiedzieli: "świetnie tłumaczycie ćwiczenia i dzięki wam możemy ćwiczyć". Okazuje się, że słuchając, jak ćwiczyć, jesteśmy w stanie jeszcze bardziej się skupić, niż tylko oglądając. Jednak ze słuchu odbieramy inaczej - podsumował.

Jak na trenera przystało, w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Galus przygotował krótką poranną rozgrzewkę.

Zobacz wideo: Poranny rozruch z Piotrem Galusem

DD_20220510_Cwiczenia_REP
Poranny rozruch na dzień dobry!
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?