Gwiazdy

Paweł Tur w utworze "Labirynty". "Kiedy śpiewam, myślę o sytuacjach, na które nie jesteśmy przygotowani"

Gwiazdy

Paweł Tur zaskoczył niedawno fanów premierą swojego najnowszego singla "Labirynty". Po sukcesie solowego albumu "Wilk" z minionego roku, przyszedł czas na nowe. Wokalista zaprezentował swoją twórczość na scenie Dzień Dobry TVN.

Paweł Tur - kim jest?

Wokalista od zawsze czuł, że chce wyrażać się właśnie przez śpiew. To jego ojciec zaszczepił w nim miłość do muzyki. Paweł Tur uczęszczał do szkoły muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej, a po jej skończeniu założył swój pierwszy zespół Centrala 57, z którym nagrał 9 płyt i koncertował w całej Polsce. Grał jako gitarzysta z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Cichońskim, a nawet z Gienkiem Loską i podczas Jam Sessions.

W 2011 roku Paweł Tur miał poważny wypadek. Minęło wiele miesięcy, zanim wrócił do normalności. Muzyka odegrała bardzo ważną rolę w trudnym procesie dochodzenia do sprawności.

Paweł Tur - twórczość

Jesienią 2020 r. artysta oddał w ręce fanów debiutancki album pt. "Wilk", zawierający 15 historii muzycznych, które postanowił zaprezentować światu. Teksty utworów stworzył Wojciech Nowak, a słowa do tytułowej piosenki "Wilk" są autorstwa Pawła Tura.

Teraz artysta zaprezentował naszym widzom swój najnowszy kawałek: "Labirytny".

Kiedy śpiewam "Labirynty" myślę o doświadczeniach i sytuacjach z życia każdego z nas. Często nie jesteśmy na nie przygotowani, życie zaskakuje, pokazuje wszelakie odbicia barw i przerysowań, niczym w gabinecie krzywych luster, gdzie wyobrażenia o nas samych mają zupełnie nieoczekiwany kształt, gdy spogląda się z innego kąta – mówi o utworze Paweł Tur.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości