Gwiazdy

Paweł Tur - artysta, któremu muzyka gra w sercu od najmłodszych lat

Gwiazdy

Aktualizacja:

Paweł Tur, choć skończył dziennikarstwo, postanowił oddać się swojej największej pasji – muzyce. Wokalista, gitarzysta i kompozytor od kilkunastu miesięcy pracuje nad solowymi projektami. 18 stycznia premierowo ukazał się utwór "Wiosna". Singiel ten artysta zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN.

Paweł Tur – nowa piosenka "Wiosna"

Pod koniec zeszłego roku światło dziennie ujrzała debiutancka płyta Pawła Tura zatytułowana "Wilk". Na krążku znalazły się autorskie hity wokalisty, każdy z nich w nieco innym stylu.

Znajdziemy tu nastrojowe ballady, "ciężką", rockową gitarę w partiach solo, ale także subtelne dźwięki fortepianu. Teksty na płycie traktują o miłości, zawiści, a więc o ludzkich uczuciach. Niemało z nich dotyczy także ważnych problemów społecznych

- napisał artysta na stronie internetowej.

Na naszej scenie Paweł Tur zaprezentował jeden z nowych singli "Wiosna". Jak podoba wam się ten wykon?

Paweł Tur – kim jest

Paweł Tur to artysta, któremu muzyka gra w sercu od najmłodszych lat. Wszystko za sprawą rodziców, którzy zarazili go pasją do tworzenia i występowania. Ojciec, który sam grywał na gitarze i akordeonie, z dumą przekazywał synowi muzyczną wiedzę. Następnie Paweł kształcił się w szkole muzycznej.

W czasach licealnych młody wokalista założył swój pierwszy zespół Centralna 57, z którym nagrał 9 płyt. Ponadto Paweł działał także jako gitarzysta. Występował między innymi z Tymonem Tymańskim oraz Gienkiem Loską. Niedawno artysta rozpoczął karierę solową.

Trzymamy kciuki i życzymy wielu ciekawych projektów!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Uwodziła mężczyzn na portalu randkowym, a następnie ich okradała. "Dosypywała do napojów środki nasenne"

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Fatalne warunki na drodze? Kajetan Kajetanowicz zdradził, jak jeździć po lodzie i śniegu

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości