Gwiazdy

Znany aktor dubbingowy miał operację. Przyjaciele zbierają pieniądze na leczenie i czynsz

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Aktor, lekarz, fartuch

Paweł Szczęsny, jeden z najpopularniejszych aktorów dubbingowych przeszedł poważną operację ropnia opłucnej. W szpitalu spędził długie tygodnie, a czeka go jeszcze rehabilitacja. Kłopoty ze zdrowiem pociągnęły za sobą kolejne problemy - tym razem finansowe. Przyjaciele aktora uruchomili zbiórkę. 

Paweł Szczęsny to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów dubbingowych. Głos podkładał między innymi w filmach animowanych, takich jak "Auta", "Herkules", "Dawno temu w trawie", "Spongebob Kanciastoporty" czy "Wiedźmin: Zmora wilka". Ale nie tylko. Widzowie TVN mogą kojarzyć go również z seriali: "Magda M.", gdzie zagrał Adama, szefa Franka, "Na Wspólnej", "Kryminalni", w którym wcielił się w rolę Romana Pacyka czy "Hela w opałach". Ostatnio nie mógł podjąć pracy ze względu na problemy zdrowotne.

Oni morsują i nie chorują
Oni morsują i nie chorują Źródło: Dzień Dobry TVN

Paweł Szczęsny podupadł na zdrowiu. Przyjaciele pomagają mu stanąć na nogi

W ostatnim czasie Paweł Szczęsny został pozbawiony możliwości pracy. Wszystko z powodu kłopotów zdrowotnych. Aktor przeszedł poważną operację ropnia opłucnej, po której przez kilka tygodni musiał pozostać w szpitalu. Teraz dodatkowo aktora czeka długa rehabilitacja i kosztowne leczenie farmakologiczne.

Niemożność podjęcia pracy zarobkowej sprawiła, że Paweł Szczęsny stracił płynność finansową. Zaczęły piętrzyć się niezapłacone rachunki. Aby pomóc mu w spłacie zaległości, przyjaciele zorganizowali internetową zbiórkę.

"Wiem, że wspólnie możemy spowodować, by Paweł w spokoju i bez stresu wracał do zdrowia. Wiele razy udowodniliśmy, że razem możemy naprawdę wiele, że macie ogromne i dobre serca. W grupie siła, a dobro wraca" - czytamy w opisie zbiórki.

Przyjaciele aktora apelują o nawet najmniejsze wpłaty.

"Pamiętajcie! Nie ma małych kwot! Z doświadczenia wiem, że to właśnie kilka złotych, ale wpłacone przez wiele osób sprawia, że cel zostaje osiągnięty. To jest właśnie magia wspólnego działania. Dla nas naprawdę niewiele. Dla Pawła ogromne wsparcie!" - czytamy.

Jeśli chcecie wesprzeć Pawła Szczęsnego, możecie to zrobić TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości