rachunki

  rachunki

  Od piątku 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z rozliczaniem energii pozyskiwanej z fotowoltaiki. Nowe zasady będą mniej opłacalne i wiele osób mogą zniechęcić. Na czym dokładnie polegają i kogo dotyczą?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji określiła aktualne stawki abonamentu RTV na 2022 rok. Ile będą wynosić opłaty za odbiorniki radiowe i telewizyjne?

  Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.

  Przedsiębiorcy pokazują rachunki, które muszą opłacać w ramach prowadzonych przez siebie działalności i tłumaczą, dlaczego będą zmuszeni podnosić ceny. W pierwszym kwartale 2022 r. niektóre usługi podrożeją średnio o 5 do 15 proc.

  W ciągu dnia eksploatujemy wiele różnych przedmiotów, wymagających użycia prądu. Które urządzenia zużywają najmniej energii? Co zrobić, by zmniejszyć opłaty za zużywaną każdego dnia energię elektryczną?

  Paweł Szczęsny, jeden z najpopularniejszych aktorów dubbingowych przeszedł poważną operację ropnia opłucnej. W szpitalu spędził długie tygodnie, a czeka go jeszcze rehabilitacja. Kłopoty ze zdrowiem pociągnęły za sobą kolejne problemy - tym razem finansowe. Przyjaciele aktora uruchomili zbiórkę. 

  W ten sposób uczy dziecko odpowiedzialności.

  Najnowsze badania przeprowadzone przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) pokazują, że prawie 3 miliony Polaków ma długi. Do oddania mamy blisko 80 mld złotych. Na czym najczęściej oszczędzamy w razie kłopotów finansowych?

  Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.

  Koszty życia w naszym kraju są wysokie lub bardzo wysokie. Tak uważa ponad 70% Polaków. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Walczaka, dziennikarza TVN 24 Bis, z którym porozmawialiśmy dlaczego przez ostatnie trzy lata rachunki wzrosły aż o 60%. Ile zostaje w portfelu Polaka po opłaceniu wszystkich rachunków?

  Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosił pary, które brały ślub w 2016 roku, o przedstawienie kosztów organizacji wesela. W jakim celu to zrobił? Chciał skontrolować nowożeńców? A może podmioty organizujące ich wesela? O wyjaśnienie poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Elżbietę Duszyc. Zapytaliśmy również, czy rodzice organizujący dziecku przyjęcie komunijne muszą zbierać rachunki.