Subskrypcje szturmem podbijają serca użytkowników na całym świecie. Specjaliści szacują, że do 2025 roku wartość rynku subskrypcyjnego może osiągnąć aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku! Co dokładnie sprawia, że tak chętnie decydujemy się na usługi w modelu subskrypcyjnym? Znaleźliśmy kilka ciekawych danych.
W ciągu dnia eksploatujemy wiele różnych przedmiotów, wymagających użycia prądu. A rachunki za nie w ostatnim, inflacyjnym roku, znacznie wzrosły. Które urządzenia zużywają najmniej prądu? Co zrobić, by zmniejszyć opłaty za zużywaną każdego dnia energię elektryczną?
Od piątku 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z rozliczaniem energii pozyskiwanej z fotowoltaiki. Nowe zasady będą mniej opłacalne i wiele osób mogą zniechęcić. Na czym dokładnie polegają i kogo dotyczą?
Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.
Przedsiębiorcy pokazują rachunki, które muszą opłacać w ramach prowadzonych przez siebie działalności i tłumaczą, dlaczego będą zmuszeni podnosić ceny. W pierwszym kwartale 2022 r. niektóre usługi podrożeją średnio o 5 do 15 proc.
Paweł Szczęsny, jeden z najpopularniejszych aktorów dubbingowych przeszedł poważną operację ropnia opłucnej. W szpitalu spędził długie tygodnie, a czeka go jeszcze rehabilitacja. Kłopoty ze zdrowiem pociągnęły za sobą kolejne problemy - tym razem finansowe. Przyjaciele aktora uruchomili zbiórkę.
Najnowsze badania przeprowadzone przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) pokazują, że prawie 3 miliony Polaków ma długi. Do oddania mamy blisko 80 mld złotych. Na czym najczęściej oszczędzamy w razie kłopotów finansowych?
Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.
Koszty życia w naszym kraju są wysokie lub bardzo wysokie. Tak uważa ponad 70% Polaków. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Walczaka, dziennikarza TVN 24 Bis, z którym porozmawialiśmy dlaczego przez ostatnie trzy lata rachunki wzrosły aż o 60%. Ile zostaje w portfelu Polaka po opłaceniu wszystkich rachunków?
Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosił pary, które brały ślub w 2016 roku, o przedstawienie kosztów organizacji wesela. W jakim celu to zrobił? Chciał skontrolować nowożeńców? A może podmioty organizujące ich wesela? O wyjaśnienie poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Elżbietę Duszyc. Zapytaliśmy również, czy rodzice organizujący dziecku przyjęcie komunijne muszą zbierać rachunki.