Bon energetyczny nie dla wszystkich. Kto może liczyć na wsparcie rządu? "Będzie drożej"

Co warto wiedzieć o bonie energetycznym?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy w DDTVN
Newsy w DDTVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Nadchodzące podwyżki cen prądu to koszmar wielu Polaków. Sejm przyjął właśnie poprawki Senatu do ustawy w sprawie osłon dla odbiorców energii. Nowe przepisy wprowadzają też tzw. bon energetyczny dla gospodarstw domowych. O szczegółach na ten temat mówił w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Radosław Mróz. O czym jeszcze wspomniał prezenter?

Bon energetyczny - czym jest?

Rosnące rachunki i koszty życia w Polsce martwią niejednego obywatela. Ceny energii do końca czerwca były obniżane, jednak z kolejnym miesiącem zauważymy ich wyraźny wzrost. Dla najbardziej potrzebujących Sejm zaproponował bon energetyczny, który będzie jednorazowym świadczeniem wypłacanym w drugiej połowie 2024 roku. Wysokość zapomogi będzie zależna od mieszkańców danego gospodarstwa i będzie wynosić 300, 400, 500, a nawet 600 zł. By otrzymać wsparcie finansowe należy spełniać odpowiednie progi dochodowe.

- Będzie drożej. Przypomnę, że do końca czerwca jesteśmy w specjalnym trybie. Część cen energetycznych jest zamrożonych. [...] One mają wzrosnąć. Będzie bon energetyczny. [...] On nie będzie dla wszystkich. [...] To będzie wsparcie dla tych, którzy zarabiają najmniej - tłumaczył dziennikarz.

Rzeczy, które warto wiedzieć o poranku

24 maja 2024 odbyło się przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego w związku z wyborami korespondencyjnymi. Przypomnijmy, że elekcja miała zostać przeprowadzona 10 maja 2020 roku w formule głosowania korespondencyjnego z powodu epidemii Covid-19. Ostatecznie wybory nie odbyły się w tej formie, zaś na rzecz ich organizacji przeznaczono kilkadziesiąt milionów złotych.

- Od godziny 10 odpowiadał na pytania sejmowych śledczych - stwierdził Radosław Mróz.

Daniel Obajtek, były prezes Orlenu pozostaje nieuchwytny. Polityk miał podać nieaktualny adres swojego zamieszkania. Nie może być z tego powodu przesłuchany przez komisję śledczą ds. afery wizowej oraz prokuraturę.

- Jak mówi przewodniczący komisji śledczej, poseł KO - Michał Szczerba - nie da się panu Obajtkowi dostarczyć wezwań. Pan Szczerba uważa, że problemem jest to, że adres, który podaje jako adres zamieszkania, nie jest faktycznym adresem - tłumaczył Radosław Mróz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?