energia

  energia

  Naukowcy stale opracowują innowacyjne sposoby na pozyskanie energii.

  Ile przyjdzie nam płacić za energię w przyszłym roku?

  Radiesteta, inaczej różdżkarz, pomaga znaleźć nie tylko źródła energii w domu, ale również określić jej charakter, by wiedzieć, jak będzie oddziaływać na lokatorów.

  Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski - przekazało PGNiG. Spółki monitorują sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.

  Od piątku 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z rozliczaniem energii pozyskiwanej z fotowoltaiki. Nowe zasady będą mniej opłacalne i wiele osób mogą zniechęcić. Na czym dokładnie polegają i kogo dotyczą?

  Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.

  Nadmiar obowiązków i stres często przyczyniają się do spadku energii, który znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby odzyskać siły, wiele osób instynktownie sięga po filiżankę małej czarnej. Kawa nie jest jednak jedyną metodą walki z ospałością czy brakiem wigoru. Jak skutecznie pobudzić organizm do działania bez pomocy kofeiny?

  Zagadnienia związane z aurą, jej wpływami i działaniem od wieków wzbudzają emocje i zainteresowanie ludzi na całym świecie. Astrolog Merkurja, Anna Grzywaczewska-Ciuciura, w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradza tajemnice ludzkiej energii. Skąd bierze się zjawisko "wampirów energetycznych"? Czy da się ochronić dziecko przed złą aurą? Czy pracodawca może zatrudnić kogoś na podstawie biopola? Wyjaśniamy.

  Jakie zmiany warto wprowadzić?

  Gosia Dokowicz jest chodzącym wulkanem energii, który inspiruje inne mamy i młode babcie. Po wychowaniu pięciorga dzieci uznała, że czas założyć konto na Instagramie, zanim zostanie... prababcią. Poznajcie kobietę, dla której pasją jest życie.

  Qczaj wciąż nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Trener, który obecnie wypoczywa na rajskich Seszelach, opublikował w mediach społecznościowych filmik, na którym radośnie tańczy. Pełen energii i optymizmu, zachęca, by cieszyć się życiem.

  Inteligentne liczniki od jakiegoś czasu są instalowane w polskich domach. Do tej pory jest już ich około 1,5 miliona, co stanowi około 8 proc. wszystkich odbiorców energii w Polsce. Już wkrótce ma jednak ruszyć masowa wymiana urządzeń. Jak podaje TVN24.pl, do 2028 roku liczniki zdalnego odczytu ma mieć zainstalowane ponad 14 milionów klientów operatorów systemów dystrybucyjnych.

  Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Sprawdź, dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu.

  Od 1 marca na sprzęcie RTV i AGD widnieją nowe oznaczenia określające energooszczędność danego urządzenia. Zmiany spowodowane są przepisami wprowadzony przez Unię Europejską. Co dokładnie się zmieni i na co trzeba będzie zwrócić uwagę kupując nowy sprzęt? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tomaszem Chróstnym, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Rekuperator to nieodłączny element domów pasywnych. Ze względu na liczne właściwości rośnie zainteresowanie tym produktem. Jak działa rekuperacja?

  Weekend dobiega końca, a przez nami kolejny tydzień pełen niespodzianek i nowych obowiązków. Jeśli myśl o porannym budziku przyprawia cię o dreszcze, a poniedziałek w pracy zapowiada się istnym koszmarem, mamy coś, co poprawi ci humor. Dobra muzyka z pewnością pomoże zapomnieć o wszelkich troskach i wywoła uśmiech na twarzy.

  Switchel to naturalny energetyk znany od setek lat. Nazywany jest eliksirem młodości, gdyż kryje w sobie wiele wartości prozdrowotnych. Pobudza lepiej niż kawa, reguluje metabolizm oraz wspomaga działanie organów wewnętrznych. Jaki jest przepis na switchel? Kiedy i jak pić naturalny energetyk?

  Przyszłoroczne podwyżki cen prądu są już pewne. Choć rząd zapewniał, że Polacy ich nie odczują, niestety projekt dopłat, nad którym pracowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska został wycofany z prac legislacyjnych. W 2021 roku będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł więcej niż w tym roku. Czym jest opłata mocowa, jak zaoszczędzić prąd i świadomie go wykorzystywać? Na te pytania odpowiedział nam fizyk Dariusz Aksamit.

  Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.

  W czasie pandemii koronawirusa wielu z nas wykonuje pracę zdalną. Siłą rzeczy zużywamy w domu więcej energii elektrycznej. Czy z związku z tym pracodawcy będą nam musieli zwrócić pieniądze za wyższe rachunki? Sprawę wyjaśnia prawnik.

  Nasze myśli to pola wibrującej energii. W zależności od tego, jakie wibracje wysyłamy, takie też dostajemy informacje zwrotne. Gościem Dzień Dobry TVN była Anna Grzywaczewska-Ciuciura, astrolog Merkurja, która wytłumaczyła nam, że wibracje to zespół uczuć, myśli, naszego stylu bycia. Wibracjami wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość. Kim są wampiry energetyczne? Jak uruchomić pozytywne wibracje?

  Okazuje się, że najwięcej energii w domu pobiera czajnik elektryczny. Dlaczego tak się dzieje? Czy listwa wyłączająca wszystkie sprzęty się opłaca? I co zrobić, by oszczędzić energię i pieniądze? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Dariusza Aksamita, fizyka i popularyzatora nauki.

  Te dzieciaki zarażają pozytywną energią. W Dzień Dobry TVN minikoncert zespołu Małe TGD. Spróbuj zaśpiewać piosenkę "Góry do góry" razem z Twoim dzieckiem!

  Jak uruchomić się z samego rana, żeby nie zabrakło nam energii w trakcie całego dnia pracy? Kilka prostych ćwiczeń zaprezentowała nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Anna Kerth. Zobaczcie jak wykonać "ślimaczka", "oklepywanie", "uziemienie" i "ósemki". Kto z Was ćwiczy codziennie rano?

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Young Stadium Club i piosenka "Forever Young". Tyle energetycznej młodości na raz dawno nie widzieliście!

  Sen jest niezwykle ważny dla organizmu. Jakich przestrzegać zasad, aby budzić się pełnym energii? Czy to jak się budzimy ma wpływ na nasz dzień? Ile maksymalnie powinniśmy spać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN specjalistę od zaburzeń snu dra Michała Skalskiego.

  Czasami, kiedy czujemy znużenie, sięgamy po napoje i przekąski, które mają dodać nam energii. Zazwyczaj są to produkty, które - owszem - pobudzają nas, ale tylko na chwilę. Po jej upływie zmęczenie powraca. Jakie zatem produkty należą do spożywczych wampirów energetycznych? Kiedy kawa pobudzi nas na dłużej? O tym gość Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek.

  Rachunki za energię mogą czasami przyprawiać o ból głowy, dlatego warto poznać sposoby na zaoszczędzenie jej. O tym ekspert IKEA Katarzyna Dulko-Gaszyna.

  Współczesne wampiry nie żywią się - jak ich pradziad Drakula - krwią. Ich przysmakiem jest energia innych ludzi. Wysysają ją z nas tak długo, aż stajemy się słabi psychicznie i fizycznie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trenera rozwoju osobistego Justynę Dworczyk, by powiedziała, jakie są typy wampirów energetycznych i jak się przed nimi bronić.

  Podobno w Polsce jest kilkanaście miejsc, które mają dobroczynny wpływ na nasze ciało i dusze. Są to tak zwane czakramy ziemi. Zobaczcie, co o ich istnieniu i oddziaływaniu sądzą goście Dzień Dobry TVN: bioenergoterapeuta Zbigniew Nowak i popularyzator nauki Karol Wójcicki. Okazuje się, że nasze studio również można zaliczyć do miejsc mocy.