Gwiazdy

Paweł Deląg zwraca się do rosyjskich kolegów: "Nie będzie oklasków"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Paweł Deląg

Paweł Deląg po przemowie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Cannes zwrócił się do rosyjskich twórców filmowych. W mediach społecznościowych opublikował krótki apel. - W ogóle was nie słyszę. Gdzie jesteście? - zapytał.

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego na festiwalu w Cannes

Uczestnicy Festiwalu Filmowego Cannes mieli okazję usłyszeć przemówienie Wołodymyra Zełenskiego, który wezwał twórców kina, by nie milczeli w obliczu wojny w Ukrainie. Podczas połączenia online odwołał się do takich filmów jak: "Dyktator" czy "Czas apokalipsy".

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Można by pomyśleć, że wszyscy zrozumieli, że pięknem można zjednać sobie ludzi, gromadząc ich przed ekranem, a nie brzydotą, gromadząc ich w schronach przeciwlotniczych. Można by pomyśleć, że wszyscy zrozumieli, iż horror wojny na wielką skalę, która może podpalić cały kontynent, nie będzie miał kontynuacji. Ale i wtedy, i teraz pojawia się dyktator. Znów mamy do czynienia z wojną o wolność. Po raz kolejny kino nie może milczeć - brzmi fragment wypowiedzi prezydenta Ukrainy.

Paweł Deląg zwrócił się do rosyjskich twórców kina

Paweł Deląg, który związany był z rosyjską kulturą, zamieścił na swoim profilu na Instagramie nagranie ukazujące owacje na stojąco, które otrzymał Wołodymyr Zełenski. Do publikacji dołączył apel, w którym zwrócił się do swoich koleżanek i kolegów po fachu.

Zobacz wideo: Borodzianka - tu wojna zniszczyła marzenia

Borodzianka – tu wojna zniszczyła marzenia
Borodzianka – tu wojna zniszczyła marzenia Źródło: Dzień Dobry TVN

Co jeszcze można powiedzieć? Popatrzcie uważnie koledzy z Rosji. Ranga sali, wstańcie ludzie kultury z całego świata - wyraźcie swoją wdzięczność i oddajcie honor prezydentowi wolnego kraju Ukrainy. Wszystko jest bardzo jasne. W ogóle was nie słyszę. Gdzie jesteście? A jeśli słyszę, to tylko przerażający głos rosyjskiej propagandy. Pragnienie krwi, nienawiści i zniszczenia. Nie będzie oklasków i kurtyny

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości