Gwiazdy

Papa Dance i Artur Rojek we wspólnym projekcie. "To wspaniały przekaz"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siłyDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Już w dniach 5-7 sierpnia w Katowicach odbędzie się jubileuszowa 15. edycja OFF Festival. Zaskoczeniem dla fanów wydarzenia będzie niewątpliwie występ zespołu Papa Dance. W Dzień Dobry TVN o tym przedsięwzięciu opowiedzieli Paweł Stasiak i Artur Rojek.

OFF Festival 2022

Na tegorocznym OFF Festivalu nie zabraknie wielu gwiazd. Wśród ponad 100 występujących artystów pojawią się m.in. Iggy Pop, Central Cee, Metronomy, Bikini Kill, Alyona Alyona, WaluśKraksaKryzys, Myd, shygirl czy Ela Minus. Wiele osób zaskoczyła wieść o koncercie Papa Dance. Otóż zespół przypomni piosenki ze swojej płyty pt. "Poniżej krytyki", która została wydana w 1986 roku.

- Jest taka historia związana z festiwalem, że w zasadzie od początku jego funkcjonowania, czyli od 2006 roku, z jednej strony prezentujemy nowe, ciekawe rzeczy - w kontekście tego, co się ukazało na świecie i w Polsce jeżeli chodzi o muzykę alternatywną - ale przyzwyczailiśmy też naszego odbiorcę do tego, że patrzymy również trochę w tył. Penetrujemy historię i to, co wydarzyło się w bliższej lub dalszej historii i to, co miało wpływ na rozwój muzyki w Polsce oraz na świecie - tłumaczył Artur Rojek w Dzień Dobry TVN.

Paweł Stasiak o "Poniżej krytyki"

To nie pierwszy raz, gdy Rojek i ekipa festiwalu podejmują artystyczne ryzyko. To właśnie z ich inicjatywy powstał projekt Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch, Voo Voo odgrywało "Snopowiązałkę", a SBB zostało reaktywowane w oryginalnym składzie i zagrali płytę z 1976 roku pod tytułem "Nowe horyzonty". Teraz czas na zespół Papa Dance, z którym rozmowy były prowadzone od kilku lat. Arturowi Rojkowi zależało na tym, żeby grupa mogła wystąpić pod oryginalną nazwą i przypomniała "Poniżej krytyki".

- Z tej płyty pochodzi bardzo dużo przebojów, (...) ale oprócz tego jest kilka piosenek, które są mniej ważne może popularnościowo, ale bardzo ważne jeżeli chodzi o dźwięk, o to, w jaki sposób były nagrywane i co one ze sobą niosą. Myślę, że najważniejsze jest to, że jest to wspaniały przekaz. Fajne jest to, że w tzw. międzyczasie, kiedy przelało się to wszystko, że "lata 80-te były słabe i lepiej już do nich nie wracać", to jednak pewne osoby zaczęły wracać do wielu nagrań i do wielu płyt. Okazało się, że ten album istnieje w całości w świadomości wielu osób. Jest ponadczasowy. Ta płyta nigdy nie została wykonana od początku do końca - zdradził Paweł Stasiak w naszym programie.

Papa Dance w utworze „Ocean wspomnień”
Papa Dance w utworze „Ocean wspomnień” Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości