Gwiazdy

Will Smith nie chce być już członkiem Akademii Filmowej. "Jestem załamany"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Will Smith

Will Smith rezygnuje z członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jego decyzja ma związek z incydentem podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Aktor spoliczkował na scenie Chrisa Rocka, za co później oficjalnie przeprosił. - Zdradziłem zaufanie Akademii - napisał gwiazdor w najnowszym oświadczeniu.

Oscary 2022. Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka

Podczas tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów Will Smith wszedł na scenę i uderzył w twarz Chrisa Rocka, który zapowiadał nominowanych do nagrody artystów. Aktor następnie użył pod adresem komika wulgarnych słów, które wykrzyczał z widowni. Była to reakcja na żart z wyglądu Jady Pinkett Smith, żony Willa Smitha, która od lat choruje na łysienie plackowate.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej oficjalnie potępiła zachowanie Smitha. 30 marca wieczorem poinformowała, że rozpoczyna dochodzenie w sprawie zajścia, do którego doszło podczas ceremonii rozdania Oscarów.

Will Smith zrzeka się członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej

1 kwietnia wieczorem portal Variety poinformował, że Will Smith zrezygnował z członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. - Wykonał ten ruch w czasie, gdy jest uwikłany w najpoważniejszy kryzys w swojej karierze - czytamy na łamach serwisu.

W oświadczeniu - jak podaje Variery - Smith określił swoje zachowanie "szokującym, bolesnym i niewybaczalnym". Oznajmił, że w związku z tym nie może już dłużej reprezentować swoim nazwiskiem Akademii Filmowej i zaakceptuje wszelkie dodatkowe konsekwencje, które rada organizacji uzna za stosowne.

- Lista tych, których skrzywdziłem, jest długa i obejmuje Chrisa, jego rodzinę, wielu moich drogich przyjaciół i bliskich, wszystkich obecnych i światową publiczność - oświadczył Smith. - Zdradziłem zaufanie Akademii. Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania i bycia uhonorowanymi za ich niezwykłą pracę. Jestem załamany - dodał gwiazdor, który odebrał Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" za rolę w filmie "King Richard: Zwycięska rodzina".

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paul Morigi/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości