Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przekazała szczegółowe informacje.

  "Jestem załamany".

  Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wydała oświadczenia w sprawie zachowania Willa Smitha w trakcie rozdania Oscarów. Aktor spoliczkował prowadzącego galę komika Chrisa Rocka. Poproszono go, by opuścił ceremonię. Trwa dochodzenie w sprawie incydentu. Jakie konsekwencje czekają zdobywcę Oscara?

  Laureatów Nagród Akademii Filmowej poznamy z niedzieli na poniedziałek 28 marca.

  Organizatorzy stawiają na kobiety.

  Roman Polański przegrał we wtorek, 25 sierpnia 2020 roku proces sądowy o przywrócenie go do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, z której został usunięty w maju 2018 roku, w związku z zarzutami o przestępstwo seksualne. Reżyser prawdopodobnie nie będzie odwoływał się od wyroku.

  Aż 819 osób zostało zaproszonych w tym roku do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Na oficjalnej stronie organizacji pojawiła się pełna lista uhonorowanych artystów. Wśród nich nie zabrakło naszych rodaków. Którzy polscy twórcy będą mogli uczestniczyć w oscarowym głosowaniu?

  Oscar dla "Idy" nie jest pierwszą nagrodą dla polskiego filmu przyznaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W 2008 r. Oscara otrzymał polsko-brytyjski krótkometrażowy film animowany "Piotruś i Wilk". Z producentem filmu Zbigniewem Żmudzkim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska. Czy wiedział przed ceremonią rozdania Oscarów, że film, który wyprodukował dostanie statuetkę? Jak wspomina pobyt w Los Angeles? Gdzie oglądał tegoroczną galę rozdania Oscarów?