Oscary 2020. Lunch nominowanych. Wśród gwiazd Hollywood - Bartosz Bielenia

Gwiazdy


Ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami. Na kilka dni przed wielką galą w Hollywood odbył się tradycyjny lunch z udziałem nominowanych artystów. Wśród zaproszonych gwiazd znaleźli się również twórcy „Bożego Ciała”.

Lunch oscarowy

Każdego roku Amerykańska Akademia Filmowa organizuje spotkanie, na które zapraszani są wszyscy nominowani artyści. W tym roku udział w nim wziął również Bartosz Bielenia - gwiazda polskiego kandydata do Oscara. Tradycją towarzyszącą wydarzeniu jest wspólne zdjęcie, do którego pozują nominowani. Na tegorocznej fotografii zabrakło jednak twórców „Bożego Ciała”, ponieważ o statuetkę walczy film, a nie poszczególni twórcy.

Oscary 2020. Oficjalne zdjęcie nominowanych

Wśród gwiazd, które pojawiły się lunchu, byli m.in. Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Renée Zellweger i Charlize Theron.

Zaproszenie na spotkanie otrzymał również przebywający w Hollywood Jan Komasa. Niestety, reżyser "Bożego Ciała"- ze względu na inne zobowiązania - nie mógł w nim uczestniczyć.

Oscary 2020

92. gala ręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. Oprócz "Bożego Ciała" o nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego powalczą:

  • "Nędznicy"
  • "Parasite"
  • "Kraina miodu"
  • "Ból i blask"

Zobacz też:

"Twarz anioła i oczy diabła". Taki jest właśnie Bartosz Bielenia

Paszporty "Polityki" wręczone. Bartosz Bielenia z nagrodą w kategorii film

To tu powstało "Boże Ciało". Poznajcie Jaśliska na Podkarpaciu

Autor: Agata Polak