Olga Kaczyńska rzuciła świat mody dla medycyny. "Teraz na castingach pytają, ile się ma wyświetleń"

Autor:
Adam
Barabasz
Rzuciła świat mody o została lekarzem

Olga Kaczyńska wygrała 2. edycję programu "Top Model". Znawcy wróżyli jej karierę na światowych wybiegach, ona jednak wybrała inną drogę. Zmiany nastąpiły także w jej życiu osobistym - latem tego roku wyszła za mąż za kolegę po fachu. Razem pojawili się w studiu Dzień Dobry TVN.

Kariera Olgi Kaczyńskiej

Po wygranej w "Top Model" świat wybiegów i kolorowych magazynów stał przed nią otworem. Pojawiając się w programie TVN miała zaledwie 19 lat i świeżo zdaną maturę. Show biznes jednak jej nie wciągnął. Jak przyznaje, nie odnalazła się w rzeczywistości, w której główną walutą jest pozycja w mediach społecznościowych.

- Okazało się, że świat show biznesu nie jest do końca dla mnie - zdradza Olga. - Przede wszystkim przez media społecznościowe i to, że trzeba w nich być, pokazywać, co zjadłam na śniadanie i żeby to się wszystko kręciło. To nie do końca było moje i nie rozumiałam zainteresowania moją osobą tylko dlatego, że byłam w programie - dodaje.

Kiedy kariera OIgi nabierała rozpędu, influencerzy, którzy dziś rządzą rynkiem, byli traktowani z przymrużeniem oka jako sezonowe zjawisko.

- Jak zaczynałam, Instagram czy Facebook nie był tak ważny - wspomina. - Ważne było, jak się wygląda, jak się chodzi po wybiegu. Natomiast teraz na castingach pytają, ile się ma wyświetleń i nie czuję, żeby to było moje. Nie powiedziałabym, że zrezygnowałam z modelingu, bo zawsze miałam z tyłu głowy, że medycyna to jest najciekawsze, czym się można zająć - podkreśla nasza rozmówczyni.

Olga Kaczyńska wyszła za mąż

Latem zwyciężczyni 2. edycji "Top Model" zmieniła stan cywilny. Poślubiła kolegę ze studiów, Łukasza Samolińskiego, który - zanim poznał Olgę - nie oglądał ani jednego odcinka programu.

- Wiedliśmy normalne, standardowe życie studentów medycyny i to nie miało wpływu - opowiada Łukasz. - Dla mnie to było coś nowego, jakieś nowe doświadczenie, ktoś podchodził na ulicy, chciał jakieś zdjęcie. To nie moja bajka. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję być gdzieś i przekazać jakąś wartość medyczną, merytoryczną, podziałać w zakresie promocji zdrowia. Ale zrobić sobie zdjęcie na ściance, to nie mój zawód - zaznacza.

Łukasz właśnie ukończył obowiązkowy staż i marzy o tym, by zostać kardiologiem. Olga swój rozpocznie w październiku.

- Blisko mojemu sercu jest pediatria i neonatologia - mówi Olga. - Jeszcze mam trochę czasu na decyzję, ale na pewno w tym kierunku - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości